Nehoda se stala mezi obcemi Hora Svaté Kateřiny a Malý Háj. Mladík jel po silnici, a když míjel traktor na louce vedle silnice, vylétl najedou z bubnové sekačky připojené za strojem jeden z nožů a trefil ho přímo do krku.

„Zraněného mladíka ošetřil na místě lékař rychlé záchranné služby. Následně byl přepraven do nemocnice, kde je hospitalizován. Předběžně bylo jeho zranění kvalifikováno jako lehké,“ sdělila k případu tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Policisté, kteří nehodu na místě vyšetřovali zjistili, že řidič zřejmě porušil bezpečnostní předpisy. Bubny s noži sekačky byly totiž kryty pouze plátěnou zástěrou ve směru k zadním kolům traktoru. Chybělo jejich zajištění směrem do dalších tří stran. „Případ proto policisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti,“ upřesnila Světláková.

Šestapadesátiletý řidič traktoru navíc vůbec nevlastnil potřebné řidičské oprávnění. Při orientační dechové zkoušce se ještě ukázalo, že muž si práci na sluncem rozpálené louce zřejmě zpříjemňoval pitím piva. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče pozitivní. Muž se následně podrobil odběru krve,“ doplnila policejní mluvčí.

Traktorista nebyl rozhodně o víkendu jediný, koho policisté přistihli bez řidičáku a pod vlivem. Bez „papírů“ chytily hlídky za volantem vozidel celkem sedm řidičům. Jeden z motoristů, sedmadvacetiletý Mostečan, se zřejmě před jízdou napil i alkoholu. Dechovou zkoušku motorista odmítl, podrobil se však lékařskému vyšetření a odběru krve.