Mostecko - První vážné nehody cyklistů hlásí policisté z Mostu. Stačilo několik dnů téměř letního počasí a cyklisté se po zimě opět vrátili do statistik dopravních nehod. Nejedná se přitom jen o odřené nohy či ruce, ale střety s osobními auty. V jednom případě řidič vozidla od nehody dokonce ujel a těžce zraněného cyklistu zanechal bez pomoci.

K vážné dopravní nehodě, při které byl obětí cyklista, došlo v neděli mezi Mostem a Litvínovem. V místě křižovatky ulice Železničářů (za zastávkou tramvaje sídliště Českých drah směrem na Kopisty) narazil neznámý řidič v červeném či vínovém autě do cyklisty. Konkrétně měl pravou přední částí svého auta nabourat do zadní části kola.

„Cyklistu náraz odhodil mimo komunikaci. Zůstal ležet i s kolem mezi silnicí a tramvajovým pásem. Řidič ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc,“ sdělila k nehodě mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Cyklista skončil v nemocnici, kam ho převezla rychlá záchranka. Po motoristovi policie pátrá. Hrozí mu totiž obvinění z trestného činu neposkytnutí pomoci a těžké újmy na zdraví z nedbalosti.

„Policie žádá o pomoc při pátrání řidiče, kteří se v uvedeném úseku mezi Mostem a Litvínovem pohybovali kolem páté hodiny ranní a mohli by policii poskytnout důležitou informaci k vozidlu, nechť zavolají na linku 158,“ doplnila Světláková.

Střet na křižovatce

Uplynulý pátek havarovala na jízdním kole též nezletilá dívka. Nehoda se stala v jedné obci na Litvínovsku. „Dívka vjela do křižovatky, kde narazila kolem do auta. Podle předběžných informací byla lehce zraněna,“ řekla Světláková.

Mostecká policie by ráda podobným nehodám zabránila. Při dopravních akcích, ale i během běžné služby, proto začne kontrolovat i cyklisty. Zaměří se nejen na řádnou výbavu kola, ale zkontroluje třeba i to, zda se cyklista cestou nestavil na pár piv v nějaké hospůdce.

„Policie v nadcházející cyklistické sezóně doporučuje, aby si cyklisté řádně kola zkontrolovali, respektovali pravidla silničního provozu, oblékali si pestré oblečení s reflexními doplňky, používali včas osvětlení, při jízdě na kole nejedli, nekouřili a netelefonovali. Samozřejmostí je i absence alkoholu před jízdou na kole,“ uzavřela Světláková.