close zoom_in Mě třeba baví sledovat internetové zpravodajství. A to jsou věci. Baník Ostrava vyhodí trenéra po prvním kole, aby s tím novým dostal další šišku. Ale šišky padají i na Šumavě při kácení stromů napadených kůrovcem. Taky sem tam padne i nějaká ta facka, nebo ostřejší slovo. Pomatení ekologové totiž v zájmu nemocných stromů blokují dřevorubce, dřevorubci, kteří naštěstí ví, že když nepůjde k zemi pár nemocných stromů, půjde za čas k zemi celá Šumava, blokují ekology. Ti pak ze zoufalství pletou svetry tučňákům, když už konečně vyšlo najevo, že se globálně neoteplujeme.

A přitom náš pan prezident to tvrdí už jakou dobu. A nejen tvrdí. Taky proti oteplování brojí. Nepodpořil například pražskou akci, při které měli pochodovat gayové, lesbičky, trisexuálové a sodomité, tedy jedním slovem devianti, jak to nazval pan Hájek. To jsou věci. Když se mají přece tři rádi, na pohlaví nezáleží, pane Hájku!

Jenomže život není jen zábava. A zprávy nejsou jen úsměvné. A tak se dovídám, že vrah naší špičkové spisovatelky Simony Monyové zpackal kromě jedné kariéry i vlastní sebevraždu.

Že elitní vojáci z komanda dopadnuvšího Usámu tentokrát dopadli na zem i s helikoptérou a že to s nimi dopadlo špatně.

A že naše mostecká dopravní policie má rentgenové kamery, které vás natočí bez bezpečnostních pásů, i přes náklad v dodávce. Zezadu.
A to už opravdu přestává být legrace.

Autor je mostecký spisovatel