close zoom_in A Jarda z Ostravy by vám řekl, že u nich to není o nic lepší. A to je teprve březen. Samozřejmě mi to vadí, není to dobré na zdravíčko a směrnice z EU nám chtějí pomoct. Bla, bla, bla. Jenže kdyby nám chtěl někdo z EU pomoct, udělal by nařízení zcela jiná a ne tak nesmyslná. Možná by nařídil naší (a teď hledám marně nějaké slušné přídavné jméno) vládě, aby se postarala o své občany.

Třeba aby lidé žijící v podobných oblastech byli oproštění od placení důchodového pojištění, protože se důchodu samozřejmě nedožijí. A pokud se náhodou najde nějaký unikát, který ano, mohou ho ukazovat v televizi, jak máme zocelené lidi. Nebo bychom mohli dostat od státu výjimku a neplatili DPH za zdravotnické potřeby. Nebo aspoň zařídit výlet do Disneylandu, ať se alespoň na chvilku oprostíme od myšlenek na plížící se smrt udušením.

Ale to ne. To se udělá směrnice. A smog je tu dál. Tak se dá někomu pokuta. A smog je tu dál. A co lidi? - Lidi? No Bůh s nimi. Na lidi směrnice nemáme. Prostě je zase za deset let sečteme, a když jich bude míň jak počítačů v domácnostech, uděláme na to komisi. A vůbec, co tady brečíte kvůli smogu. Podívejte se na Japonce. Těm už fungují hodinky a mobily i bez baterií a stěžují si snad?

Jednoduše větrejte krátce a intenzivně, dejte si vitamín a nelezte do zakouřených hospod. Hlavně jděte do práce, aby měl kdo vydělat na ty chytráky nahoře. Než to s vámi definitivně sekne.

Autor je mostecký spisovatel