close zoom_in Jenže většina z nás záhy poznala, že herní automat není od toho, aby navyšoval rodinný rozpočet, a pokud ano, tak rozhodně ne ten náš. Koeficient výhry je jasně nastaven, a tak na každou vyhranou stokorunu spolyká automat několik tisíc.

Když máte štěstí, párkrát vyhrajete. Když nemáte rozum, přijdete o všechno. Nebudete tomu možná věřit, ale do té černé díry se dá hodit opravdu všechno. Jistě jste už slyšeli, že někdo naházel do bedny výplatu, auto, nebo dům. Něco jako likvidátor ze seriálu Návštěvníci.

Ale proč to vlastně píšu. Mostecká radnice, po vzoru těch ostatních (nakonec kdypak jsme za poslední období přišli s něčím novým a konstruktivním) zvedla poplatky pro provozovatele automatů. To bude mít za následek jediné. Zmenší se poměr výhry. Na automaty, jako na všechno ostatní, sice chodí inspekce, ale znáte to. Všechno se dá nějak ošéfovat.

Takže až dostanete zase ten blikavý nápad, ujistěte se, že jste si vědomi nízké šance na výhru i toho, kam vaše peníze poputují. Automaty se totiž po cigaretách, alkoholu a benzínu staly další komoditou, kterou lze výhodně zpoplatnit, přestože to lidem údajně škodí.

Jenom mě napadá, co by se stalo, kdybychom „ulétli“ na něčem zdravém. Třeba dálniční známka pro inline bruslaře by mohla také vydělat nějakou kačku. Jsou to beztak zlosyni, kteří se nevýdanou rychlostí řítí městem a ti méně zdatní pak vysávají zdravotní systém při ošetřování odřenin.
Nechme se překvapit.

Autor je mostecký spisovatel