close zoom_in Takový člověk si pak k bazénu může dát klidně i velkoplošnou obrazovku, playstation a v případě nutnosti i mobilní telefon, aniž by riskoval okradení. Jenže to je světlá výjimka, mezi obyčejnými občany našeho města. A tak přestože mám to štěstí a mí vzácní přátelé mě nechají užívat si popsaného přepychu, nemohu si odpustit udělit těm zbylým několik rad.

Množí se nám totiž krádeže na koupalištích. A nejde jen o Aquadrom, ale v podstatě o všechny vodní plochy, kam by člověk mohl zabrousit. Kradou se peněženky, mobily a dokonce i jízdní kola. Naprosto souhlasím s tím, že někdy se krádeži zabránit nedá. Je-li zloděj řádně vybaven, nepomůže vám ani zámek na kolo, ale přece jen se dá ve většině případů krádežím předejít. Tak předně, místo pod dekou není žádný důmyslný trezor. Pokud si neberete na pláž i polní lopatku, abyste mohli vyhloubit přírodní úschovnu, budou věci pod dekou svou vybouleností spíše lákat, jelikož dávají jasně najevo, že majitel se nechystá v nejbližší době vrátit. Zloděj většinou volně položenou kamerou zhrdne, protože se oprávněně domnívá, že majitel je nedaleko.

Otázkou ale zůstává, zda je nutné kromě peněz na vstup a na nějaký ten nanuk tahat s sebou celou výplatu a nejnovější mobilní telefony, když každý z nás má doma alespoň tři staré vyběhlé modely, které si může vzít. A to ještě jen pro případ, že opravdu nutně potřebujete telefonovat. Nezapomínejte, že si totiž k vodě jdete odpočinout a že být stále na příjmu, přestože si to mnozí myslí, není žádná povinnost. Je to váš volný čas, tak se o něj nenechávejte okrást. Stejně jako o ty věci.

Autor je mostecký spisovatel