Dokonce jsem jednou sabotoval podpis při výměně plynoměru, protože jsem nebyl nikde uveden pod svým jménem a poslal je pro podpis za otcem na vejminek, s upozorněním, že je patrně pošle do míst, odkud obvykle nějaký ten plyn vychází, jelikož jemu zase plynoměr nikdo přeci nemontoval.

Pracovník plynáren sice kroutil hlavou, ale nezlomilo ho to. Nevím, zda pamatujete ranou porevoluční dobu, ale nefungovalo nic. Změna nikdy neproběhla a já se s tím smířil. Zkrátka mi celá léta chodí jedna ze složenek na otcovo jméno, tak jsem jí prostě vždy zaplatil a hotovo. Nicméně, jednou za rok přijde přeplatek, protože většinu věcí prostě uvaří elektrika a navíc nám kdysi tchýně koupila takové ty zázračné šetrné hrnce za 40.000, takže kolem roku 2034 už bude investice zpátky. Přeplatek mi ale na poště nevydají a já už musím kontaktovat svého otce bydlícího o několik desítek kilometrů dál, aby mi složenku vyzvedl. Běs.

Nyní v novinách čtu zprávu o tom, že se bude rušit kancelář v Mostě(chápu, beztak jak je z mého případu vidno, byla na baterky), tak si říkám, uděláš to elektronicky.

Registrace mě z toho rychle vyvedla. Že chce registrace 6 znaků v uživatelském jméně, mě tolik nevzalo, přestože většina republiky se jmenuje na 4 nebo 5 písmen, a když si zvolí jako uživatelské jméno něco jiného, tak si to samozřejmě za rok nepamatují - a proč taky, když z bůhvíjakého důvodu museli za „Karel“ napsat třeba 12, což mohlo být číslo za oknem projíždějícího autobusu. Chtějí 6, dostanou 6.

Problém nastal, když jsem chtěl zadat uživatelské číslo, které má být uvedeno na smlouvě.

Ano, chápete rychle, smlouvu samozřejmě díky předešlým peripetiím nemám a tu, kterou kdysi dali mému otci, už odnés čas, jako písně Waldemara Matušky. Uchopil jsem tedy složenku a jal se hledat. Čísel jako v herně binga, ale žádné začínající devítkou obsahující 10 znaků. Alespoň tak to uvádí nápověda.

Uvidíme, zda mi někdo dokáže pomoci. Sdělil jsem plynárnám mailem (protože formulář vás prostě bez čísla dál nepustí) veškeré údaje, které mám k dispozici a očekávám, že nějakým velmi elegantním řešením posune někdo tuto dvacet let starou záležitost do šuplete s nápisem „vyřízeno.“ Pokud ne, mohou zrušit i web, stejně jako kancelář.⋌Autor je mostecký spisovatel