close zoom_in Teď končí rok 2010. Nebudu hodnotit, protože každý z vás má asi jiný názor, na to, co se povedlo a co zase ne. Ale konec roku se nedá ovlivnit. Ten prostě přijde jako kluci z Providentu a nesmlouvá. Hotová věc.

Jenže se starým rokem taky končí mnohým zaměstnání. A v neposlední řadě i životnost našich silnic. Jsou plné výtluků. To je zřejmě název odvozený od toho, že se vám vytlučou ložiska. Nebo zuby. Samozřejmě v lepším případě, protože se vám taky může urvat kolo, a nebudeme si nalhávat, šoférů, co to zvládnou v tomhle počasí, na těchto silnicích, o třech kolech, napočítá na prstech i Emil z pily. V tom horším si lidově řečeno nabijete hubu, nebo pokud dojde opravdu na nejhorší, podíváte se, jak vypadá Zahrada smutku po zavírací době.

Ale na to samozřejmě nemusíte drncat po městě autem. Ono dneska stačí vylézt z domu. Nemusíte bydlet na Wall Street, aby vám na hlavu hupsnul nějaký občan, který již nenašel v přicházejícím roce žádná pozitiva. Když se náhodou vyhnete nuselské fintě a dojdete do práce, pobodá vás šílený pejskař se třemi promile v krvi. Samozřejmě pokud vás předtím nevodpráskne zloděj stromků. Skoro mi přijde, že Okres na severu měl být natočen jako kriminálka.
Jsme severský lid, vydržíme hodně. Inverze, smogy a výrony čpavku už ani nevnímáme. A přece bych si dovolil všem doporučit jedno novoroční předsevzetí. „Dožít se zítřka“. A samozřejmě, jak na Nový rok, tak…