close zoom_in Co taky dělat. Povodeň nám nehrozí, protože Bílinu dostanuvší se mimo břehy stačí zpět nahrnout bagrem, kroupy se vyblbnou na okolních kopcích a chemička naposled vyrazila okna ještě ve starém Mostě. Z městského kina je nejmodernější parkoviště a koncerty zažijete leda před volbami.

Ve středu se sice u Intersparu konal pivní festival, ale protože šlo o neohlášenou akci, lidí přišlo málo. Navíc takové pivo chutná z půllitru mnohem lépe než ze silnice. Není divu, že lidi pak mají roupy. Hlavně děti, kterým se neúprosně krátí čas volna, se snaží vybouřit, co to dá. Konšelé samozřejmě tyto aktivity vítají, protože mají spoustu práce s vyřizováním cirkusu o prodloužení času u korýtek.

A tak není divu, že takový hošík vymyslí spoustu nápadů, aůů, a když nenašel holou skálu, tak si hupnul do kanálu. Vůbec to ale není legrace. Přitom je to více než rok a půl, co jsem se zmiňoval o vlastním synovci, který mi u Bati uprostřed rozhovoru zmizel pod zem jak pan Tau. Jenže dokud tam nezahučí primátor, který ale nemá čas chodit po městě, když s náměstky vymýšlí, jak postavit vilovou čtvrť Chanov, musíme si prostě dávat většího majzla.

Autor je mostecký spisovatel