MHD je důležitá veřejná služba, která má v našem okrese stodvacetiletou tradici. Personál dopravního podniku se stará o to, aby tisíce lidí přijely včas do práce, k lékaři, na úřad, do škol, aby senioři netahali těžké nákupy, aby rodiny byly rychle v rekreačních areálech. Řidiči jsou i pokladníky, protože prodávají jízdenky. Mají velkou odpovědnost za bezpečnost cestujících, čelí přepravnímu stresu i útokům agresivních jedinců.

Je správné, že odbory požadují zlepšení finančních podmínek zaměstnanců, a je dobře, že vedení podniku jedná. Radnice, akcionáři podniku, by měly konečně pomoci. Není fér, aby MHD vzkvétala, a ti, kteří ji mají na bedrech, dostávali nejnižší mzdy ve srovnání s jinými dopravními podniky.

Nabízí se i zdražení jízdného. Stačí o pár korun, za lepší službu. Jistě, není to populární, obzvlášť v Mostě, kde politici lpí na MHD zdarma pro školáky a seniory. Je i doba covidu, kdy vítězí auta. MHD tu však bude dál, je ekologická a má budoucnost. Proto se do ní investují rekordní sumy s pomocí dotací.

Teď je ale řada na investice do lidí. Co může být víc?