Zájem filmařů o Most ukazuje, že město je vizuálně atraktivní a umí poskytnout zázemí pro tvůrčí činnost (vzpomeňme i na veleúspěšný seriál Most! či oceňovaný film Štěstí). Výtka části Mostečanů, že si umělci vybírají negativní témata a ponurá zákoutí a tím kazí městu reputaci, neobstojí. V zanedbaném Bronxu vznikla řada brutálních gangsterek, ale New York to nepoložilo, spíše naopak.

V covidu, kdy je každá koruna dobrá, seriál oživil místní ekonomiku – štáb v Mostě utratil dva miliony za různé služby. Proto je třeba Most nabízet dalším filmařům a tento byznys podporovat. Významné je i oživení společenského dění – Mostečané natáčení sledovali z oken i chodníků a konečně se bavili, protože do kina a divadla nemůžou. Filmaři byli navíc fajn. Jeden přišel za rodinou s chlapcem na invalidním vozíku a poradil jim, ať přijdou na natáčení později, protože tři hodiny se nic dít nebude, takže by zbytečně mrzli.

A co je nejdůležitější? Scény v centru všem připomněly, jak ohavné jsou totalita a terorismus. V den, kdy zemi šokovala zpráva o útoku ruských špionů na Vrbětice, britští umělci varovali. Aniž to předen zamýšleli, ťali do živého.