Pan prezident jde do nové strany. Tomu se říká prezidentská nestrannost. Nebo rozum? Rozumný člověk by totiž sTopolánkem a spol. nic společného mít nechtěl. Kromě výše příjmů. A propos. Tento rok se nám zase zvedl průměrný plat. Napadlo vás někdy, kolik si ti nahoře musej přidat, aby to dolním deseti milionům udělalo vprůměru pár stovek?

Klesla nám spotřeba piva. Ale přesto stoupla nehodovost. Ztoho plyne, že většina řidičů neumí řídit ani za střízliva. Kdo viděl Louňáka na kruháku, jistě mi dá za pravdu.

Překonali jsme světovou finanční krizi. I když propouštět se po novém roce bude. Zejména Škodovka varovala lidi dopředu. Ale to není krizí. To je inteligenčním kvocientem. Protože jenom hlupák by si za stejné peníze vzal místo opravdového auta Roomstera. Ale tyhle chyby dělala škodovka vždycky. Celý svět obdivuje ladné tvary italských aut, a když vBoleslavi jednou najmou Itala, aby udělal kastli, vyleze ztoho Favorit. A pak se to hodí na krizi.

Opustila nás spousta zahraničních výrobců. Skončily jim daňové prázdniny, tak co tady. Ale neopustili nás jen oni. Fotbalisty opustila forma a pan Brückner. Díky tomu skoro polovina Rakušanů zapomněla na Temelín. To je jistě pozitivní. Stejně jako měření radiace u Budějic.

Skončilo nám analogové vysílání. Hurá. Vzhůru do století ovocného netopýra. Jenže, nějak jsme se zapomněli připravit na ten digitál. Ono to taky není nic lehkého, když má každý Čech vkaždé cimře jednu televizi.

Ale my se stím vypořádáme. Shumorem sobě vlastním. Máme na to celý další rok. Otevřeme nové trhy. Postavíme teroristům náborová centra.To by mohlo snížit nezaměstnanost. VBrdech postavíme radar, který neměří rychlost. To by mohlo snížit populaci celkově. A prodáme Orloj. Protože pak budou i přesýpací hodiny sohledem na naši životnost zbytečný luxus. Tak všechno nejlepší, a ať se nám ztoho nic nesplní.