Cestou jsem si oddychl.V zelenině to nekončilo. Uvažoval sem cestou dál. Lidi teď dost reptaj, že je velká nezaměstnanost, že to za komárů nebylo, třeba to chtěj řešit emigrací na Kubu. Ale ani v Čedoku vlna těl nekončila. Přelil jsem se okolo cukrárny, kde se rozpaření čekající občerstvovali zmrzlinou jako běžci při maratonu.

A byl jsem u cíle. Pracovní úřad praskal ve švech kvůli ex-zaměstnancům z Hitachi. A nejen odtud. Ale ponechme nezaměstnané nezaměstnanými (tedy jen obrazně, samozřejmě bych byl rád i za ně, kdyby se jim podařilo nějakou práci sehnat), a přesuňme se na úřad městský.

I tady je nával. A i tady se čile pracuje. Zatímco ale na pracáku se snaží úředníci lidem sehnat několik stovek postů ředitelů, na městě se již šestým rokem řeší MiniMost. A konečně to vypadá, že to také dořeší. Ještě sehnat potřebné miliony a může se začít stavět. Kdo je modelář, dostane práci. Tedy kdo je modelář v Sasku…

Já už se těším. Lokalita za kostelem je výborná, nikoho to nebude rušit. Model starého Mostu bude v měřítku 1:25, takže se obejdeme i bez jeřábů, a když to půjde všechno dobře, nespadne odnikud ani žádný zahraniční, na černo pracující dělník.

Až to dostaví, přihlásím se na místo hlídače, aby nám to mládež nepomalovala hesly o anarchii. Nezbedové jedni nevděční. Brojí proti kapitalismu a korunky na sprej jim dávaj tatíci podnikatelé.

Ale to je ještě daleko. To už bude snad po krizi, jinak by se taky mohlo stát, že ta fronta na pracák bude začínat právě u kostela.
To by sice na jednu stranu přineslo národu kulturní vzdělání, protože by si starý Most každý po cestě prohlédl, ale na druhou stranu by to asi zastavilo dopravu. No a co budou dělat na městě, aby taky nemuseli do fronty? Začnou s předstihem navrhovat model Černic a Horního Jiřetína. V budoucnu se to určitě bude hodit.