Všichni jsou nejlepší. A všichni vědí, jak jsou ti druzí špatní. Takový pan Zeman dokonce tvrdí, že ví, jak ven z krize. Škoda že se od stromů, které mu tak dlouho na Vysočině poskytovaly svou náruč, nic nenaučil. Třeba to, že dobré věci jsou ještě lepší, když jsou zadarmo. Jako kyslík, nebo dobrá rada.

Samozřejmě, já jako novinářská žumpa mám zkreslený názor, ale určitě nejsem jediný, kdo si myslí, že recept na krizi by měl přijít výměnou za koryto. Jen chuděra Řápková stále hledá index a spolužáky z Plzně. Však ona ho nakonec najde. A když ne, dostuduje třeba na chanovské fakultě, jako spousta dalších, kterým je učení jako takové cizí.

Podle průzkumů docela dost ztrácí ODS na vedoucí ČSSD, přestože nenajdete noviny ani webovou stránku, kde se lidem nelíbí manýry páně Paroubka. To samo o sobě o něčem svědčí. Naštěstí si ti samí lidé uvědomují, že stranu nedělá jediný člověk a že za prací v obcích a krajích tihle mocipáni stojí jen zřídka, opravdový politik má na práci důležitější věci, než je focení pár pomatenců.

A tak se výsledky mají tak, jak se mají. Patrně proto, že většina lidí se nenechá oblbnout víckrát po sobě a uvědomuje si, že pokud se nadále chceme vydávat za chytrý národ, musíme mít vlastní názor. Nikoli ten, který nám vnutí billboardy.

Autor je mostecký spisovatel