Pro některé z nás, ovšem není zbavení se závislosti na drogách všeho druhu, palčivým problémem. Pár minut po půlnoci se většina národa rozhodla, že se zbaví kil, které jsme nabyli během gastrosvátků. Upřímně musím uznat, že toto předsevzetí vůbec není špatné, osobně jsem si z tou myšlenkou pohrával také, jelikož mé podkožní konto během vánočních svátků výrazně posílilo. Vzhledem k tomu, že v průběhu roku si ale občas zacvičím i bez předsevzetí, myslím, že jsem si dal tak trochu falešný slib, protože jsem již dopředu věděl, že je v mé moci ho splnit. Nicméně pro všechny případy, mám ve skříni připravenou i druhou sadu oblečení. O číslo větší.

Ne všichni se ale chystají do posiloven a fit center. Vždyť pokud máte jezdit na kole, zatímco na vás někdo křičí, stačí se dát na dráhu zloděje kol. A vyjde vás to mnohem levněji. A ještě přitom vyrobíte nesrovnatelně více adrenalinu.

Možná bychom letos mohli udělat výjimku, a pokusit se o nějaké lepší předsevzetí. Mohl by to být klidně celý soubor. Nebudeme lhát, krást a podvádět. V práci odvedeme maximum. Nebudeme ječet na děti, protože ani my jsme se nenarodili jako dospělí. Dokončíme si vzdělání. Naučíme se jeden cizí jazyk. Nejlépe nějaký, který svět používá často.Budeme šetřit, což díky finanční krizi znamená, že si nebudeme kupovat věci které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme. Zvolíme si politiky, kteří budou pamatovat na to, kdo a proč je volil. Nebudeme sousedům škrábat lak na novém autě a při parkování před domem se nebudeme chovat jako ruský tankista. Pokud se nám alespoň polovina z toho povede, můžeme klidně zapomenout na ty ostatní zbytečné předsevzetí, zapálit si cigárko a někde v teple u dobře chlazené dvanáctky pochválit vládu. A všichni budou spokojení, až na pár škarohlídů z rakovinových poraden.

Zdá se vám to jako pitomost? Máte pravdu. Tahle modelová situace má naději asi jako Sparta na titul. Stejně jako ty ranní opilecké gesta s rozšlapanými balíčky cigaret. Ale co. Svět letos snad nedělá poslední tůru kolem slunce. Takže když se to nepovede letos, můžem si to předsevzít klidně příští rok. A nebo ten další.