Darované knihy a kola z poslední masivní volební kampaně, ještě stále voní novotou. A co sliby? Zejména jejich plnění už tolik nevoní. Dalo by se dokonce použít jiné slovo. Odvoz odpadu zdarma. Výtečně, tleskáme. Zdarma ano. Teď by to ještě chtělo ten odvoz. Ten nepořádek u kontejnerů, je opravdu nehorázný. Je málo pracovníků. Asi. V čisto-skvoucím Chanově, je na každý dům zhruba jeden pracovník. V Mostě asi sedm stovek pracantů na úklid nebude.

Tak schováme popelnice pod zem. I s nepořádkem. Nebo ho můžeme naházet do trávy. Boubínští experti, kteří tu byli na návštěvě minulý týden, ještě dnes živě diskutují, čím že to v Mostě hnojíme. Poklesla nám tu kriminalita. Minimálně do podzimu, než tráva zežloutne, slehne a odhalí kostlivce, vraky aut a vítěze hry na schovávanou. Nebo že by to u nás taky spásly ovce? Proč ne. Při posledních volbách sem jich viděl na náměstí stovky.
Kdybychom ale trávu usušili na seno, šlo by s ním vycpat díry na silnicích. Nebo si z travin můžete uplést žaluzie. Chudákům z bloku naproti Centrálu by se hodily. Pokud tedy nejsou milovníci nočního čtení, či intimního osvětlení od západu do východu slunce. Samozřejmě zdarma.

V Mostě totiž máme zdarma leccos. Ono to taky podle toho vypadá. Parkovací místo zdarma? Hm. Tak ty zrovna nejsou. Škoda. To bych bral i s dírou, zarostlý, špinavý a přesvícený. Jenže už došly. I ty placený. Ale nezoufejme. Třeba si někdo z radních pořídí firmu na výrobu dopravních značek. A uvidíte jak to zase půjde. Nechápu, proč to ještě nikoho z nich nenapadlo. To je děsnej šlendrián…