Fajn.

S tím se nedá nic dělat. Zákon to umožňuje, takže není obrany. Ale můžeme to korigovat. Když už máme platit takové hříšné peníze, měli bychom také dostat odpovídající služby. Zanedlouho budou byty a domy naše, takže by bylo záhodno vyždímat z toho, co se dá.

Teče vám do bytu spárou mezi nekvalitně vyměněnými okny? Kape vám něco ve stupačce? Nesvítí výtah? Funguje osvětlení v domě jen na kouzelné slovo?
S tím je třeba něco udělat.

Vezměte telefon a bombardujte domovní správu. Máme byty první kategorie. Tam by světlo mělo svítit, do výtahu by člověk neměl potřebovat baterku, a pokud nejste vodník Volšoveček, určitě byste chtěli i sucho v ložnici. Máte na to právo.

Nic nedejte na sliby, že se na to domovka chystá. Ať to udělají hned. Buďte nemilosrdní, neoblomní a postupujte tvrdě. S námi se taky nikdo nemazlí.
Vyžadujte okamžitou nápravu. Nafoťte si dokumentaci. Takový obrázek rozmáčených tapet, nebo plesnivějícího obložení je totiž dost pádný argument.
Je to řešení, z kterého vzejde jen spokojenost. Vy budete mít konečně to, za co platíte, a Mostecká bytová svůj nehorázný nájem.

Zaplatíme to. Musíme. Ale nezapomeňme, že máme taky svá práva. Tak do nich. Ať se jim tam ty telefony třeba rozskočí. Ať žije revoluce.