Ale nejsou to jen přechody, kde si lidé přestávají vážit svého života.

Nakláníme se na balkónech, běháme po parapetech a zapomínáme, že nemáme křídla. Většinou jde jen o nedbalost. Věnujeme pozornost něčemu zcela jinému, a pak se kutálíme po eskalátorech. I když nešťastný případ důchodkyně v Bussines Centru, která nastoupila do zdviže o chloupek dříve, jistě nebyl proto, že by si tato starší dáma vyměňovala s někým SMSku.

To samé se nedá říci o muži, který si při ohřevu vody v pračce vykoupal i prodlužovák. Proti elektrickému proudu nemáme šanci, o čemž se přesvědčil i další muž, který chtěl tomu prvnímu pomoci. Se štěstím přežil, ale mohlo to klidně dopadnou i jinak.

Stejně jako u cizince v hotelu Domino. Když už berete drogy, není dobrý nápad jít to rozchodit na parapet ve dvanáctém patře. Policie má na práci i jiné věci, a nemusí se k vám vždycky dostat včas. Tak pokud máte nějaké problémy, zajděte si někam na umění, třeba vás to přivede na jiné myšlenky.
Taková hambatá socha v Centrálu, potěší leckteré oko. Dávejte pozor. Jste naši čtenáři, a my zprávy z černé kroniky opravdu nepíšeme rádi. Brzy napadne sníh a bude to klouzat. Ale jen chvíli, než se o to postarají nezaměstnaní, kteří chápou, že je třeba posypat chodník sousedovi, jež jim jde ráno vydělat na podporu. Vemte si z nich příklad.

Autor je mostecký spisovatel