Někteří lidé jsou prostě zimomřiví. Lehkým pohmatem na žebrování radiátoru zjistíte, že pro dodavatele tepla ještě zima ani zdaleka neskončila. Jak říká pan Kraus, mrkví nezatopíš, ať si Katka plácá, co chce. Komu je vedro, může si zajít do našeho Centrálu. Tam vám jistojistě naskočí husí kůže. Senzací v něm je dost. Když vás na eskalátorech neokradou bandy kapsářů, vyběhne na vás někdo s rybičkou. A teď nemyslím z Pet-centra. I když takový teror s piraňou by mohla být docela švanda.

A tak už nám chybí v Centrálu jen prostitutky. Ale není všem dnům konec. Třeba někdo nechá natřít bytovou část na růžovo, a prázdné byty se změní v příjemný shluk privátů.

Taky by tam mohli nastěhovat litvínovské hokejisty, aby nemuseli stěhovat důchodce z Automatu.

Řešení se u nás přece vždycky najde. Jako v Obrnicích, kde se nějaký filuta rozhodl bojovat proti poplatkům v lékárnách. V opuštěném kravíně si tak můžete vyzvednout léky, bez poplatku, bez placení i bez receptu. Možná jsou kapánek prošlé, ale jak že to je s tím darovaným ořem? On je to vůbec takový problémový kravín. Nejdřív se tu válel německý odpad, pak tam našli malého zavražděného chlapce, a teď zas tohle. Vypadá to že tady „zaspal“ nejen starosta.

Jako v nemocnici. Tam zase skončila jedna paní doktorka. Komora nechtěla přistoupit na zkrácení pracovní doby na čtyři hodiny týdně, a tak se lékařka rozhodla, že než se nechat strhat, radši s tím praští. Má recht. Přece se za mrzký peníz neudře k smrti. S doktorama se musí v rukavičkách, oni s námi přece jednají stejně. Takže je nebudeme moc dráždit.

Máme hezky, jeden skočí na kolo a vyjede si do Litvínova. Kolem projede nějaký bezohledný uličník v autě, a vyloží si dopravní značku „Cyklisto sesedni z kola“ po svém. To se pak doktor hodí. Jen musíte doufat, že trefíte jeho čtyřhodinovku. Kdyby takhle dělali pekaři. To by bylo rámusu, co?