No co by mi ubylo starostí. Rozkopanej kruhák u Souše? Pche. Frézování cestou do Litvínova? Dměšné. Provoz v jednom pruhu na Teplice? Jen pro chudé. Zbohatlíci v letadlech si takové věci ani nepřipouští. A hlavně se nemusí nervovat, takže investují i do svého zdraví. Jen považte, o kolik míň zešedivíte (panečku to by se mi hodilo), když nepojedete třikrát kolem bloku, abyste našli místo k zaparkování.

Nebudete se třást strachem, že vás chytí policie, až budete propichovat gumy tomu gaunerovi, co vám stojí na vyhrazeném fleku. Žádnej soused s řidičákem, který patrně dostal za husu, vám nebude soustavně oťukávat nárazník. Nikdo vám to nepoškrábe. Po cestě snižujete riziko nehody, už proto, že pilot není kdejakej trouba. Nikdo z vás ještě určitě neviděl v zatáčce otočené letadlo na bok. Teď myslím ležet.

Nahoře nejsou žádné pruhy. Platí jistý letový řád, něco jako semafory dole, ale jelito, co letí 60 v rychlém pruhu, určitě nepotkáte. Taky provoz je ekonomičtější. Palivo je cenově srovnatelné. Žere to malinko víc, ale netýkají se vás body, pokuty, botičky, mýta a dálniční známky. Ušetříte za zimní gumy, a něco vám možná pošlou i silničáři, protože jste u nich frajer, co si nestěžuje na pitomosti, jako je 20 čísel sněhu. A když vám nějaká ta kačka zbude, pořídíte si letušku. Pokud nejste prezident, tak ale pouze jako personál.

Já vim. Je to všechno hezký, ale vy nemáte pomalu na jídlo. Klid. Nejste v tom sami. Já se taky proletim maximálně na kolotoči. Ale s těma silnicemi mě to žere. Samá díra, oprava, úprava. Už to mám. Koupim si buldozer.