Na globální oteplování to opravdu nevypadá, ačkoli by to mohl být evidentní protipól k vedrům, které mohou v létě nastat. Pokud tedy léto přijde. Zatím to nevypadá a všichni topíme jako o život. Nu a takové topení něco stojí. Tedy hlavně uhlí. A tím se dostáváme znovu a opět k ožehavé otázce prolomení těžebních limitů. Na toto téma už jsme se vynadávali dost. Dva nesmiřitelné tábory, bojující mezi sebou ČernicE a Jiřetín, by se daly přirovnat k příznivcům Sparty a Slavie. Jen ta derby nejsou tak často.

Teď to zase vypadá dobře pro těžaře. U moci není ani jedna z mocných stran a tak by se daly limity prolomit, aniž by si tím někdo pokazil jméno u voličů. Vláda odborníků časem odejde a možná po ní zbude jen vydlabaná díra. A možná ne. Máme tu již přeci nahraditelné zdroje, jak říká pan Bursík, který se nám tu zase cpe na zelenou kandidátku. Jako by to nebyl právě on, kdo si dal práci se zpracováním postupu jak ze zmíněných vesniček udělat jámu lvovou. I když to popírá. Ale to je v pořádku, Standa Gross taky mlží.

A jak to nakonec dopadne? Podle mého názoru to prolomí. Více uhlí republice! a to nejen z důvodu, že Katka není jediná, kdo neví, kde sehnat biomasu. Vezměme to ale pozitivně. Po vesnicích zůstane díra, ta se zaplní vodou a máme tady Finsko, zemi tisíců jezer. A tam je přeci tak krásně…

Autor je mostecký spisovatel