Ruku na srdce, v 87 letech se jí pravděpodobně tento stav nezlepší, pokud se nebude léčit na nějaké zahraniční klinice. Však on Havel ví, proč se kurýruje v Rakousku. Soud také odmítl přihlédnout k lékařské zprávě, ve které se píše že má problémy se zrakem, takže bude po 58 letech konečně potrestán hříšník. Jistě, máte pravdu, trvalo to. Jenže si tady musím stejně jako pan Donutil v Pelíškách položit otázku, „Komu tím prospějete?“ Miladě Horákové to život nevrátí. Většině současné populace je to taky jedno.

Tak si tak říkám, co budeme mít z toho, že zavřeme téměř devadesátiletou ženskou, kromě dalšího hladového krku v nápravném zařízení. Asi nic. Možná si někdo vyléčí mindrák. Jenže to měl udělat nejpozději v osmdesátém devátém. Teď už je asi krapet pozdě. A my se pak divíme, že se nám ve světě smějou. Ve 21. století tady pořádáme doslova hon na čarodějnici, zatímco šizuňkové jako je Krejčíř si vopalujou pupíky v Karibiku. K dokonalosti to vyšperkoval Pitr, který si z azylu vesele jezdí domu nechat vyprat spodní prádlo, a policajti mu přitom mávaj.

Měli bychom se nad sebou zamyslet. Nechci taky Brožovou omlouvat. Udělala průšvih, umírali lidi, tak ať piká. Ať jí někde vystaví na náměstí a natřou na růžovo, nebo jí na čelo vytetujou čtyřicetosmičku. Propadne jí majetek ve prospěch dědiců poškozených. Ale co do toho kecám. Třeba soudce ví, co dělá. Třeba ještě Polednová po odpykání trestu vrátí dluh společnosti. A když ne, komu to vlastně bude vadit?