Nemohl jsem se ubránit smíchu, když jsem zjistil, že oním maskotem nebude nikdo jiný, než proslulý lump, podvodník a šarlatán magistr Edward Kelley, kterému za jeho padělatelské kousky v rodné Anglii uřízli uši. A asi věděli proč.


Nakonec ani s Mostem není spjat jako úspěšný léčitel, ale hlavně jako vězeň z Hněvína, kam se dostal poté, co v císařem zakázaném souboji zabil svého protivníka.


Nejprve byl sice uvězněn na Křivoklátě, ale odtud se pokusil utéct, přičemž si roztříštil nohu, kterou před nástupem do hněvínské cely nahradila dřevěná.


Tak tady ho máte. Zmrzačeného, znetvořeného grázla a vraha. No řekněte upřímně. Napadá vás snad někdo lepší? Snad, ale to už člověk musí být opravdu hodně pokřivený. Ještě mě napadá, že by to mohlo být spíše něco jako varování veřejnosti před návštěvou Mostu.


A pak ještě přišla perla. Pan Kelley musí na propagačních materiálech vypadat sexy. Takhle se mění historie. Jako bych ho viděl. Uličnický Beckhamův účes, úsměv Brada Pitta, na levém rameni tetování, ne nepodobné hněvínské siluetě.


Co přijde příště po pexesu s Kelleym? Společenská detektivní hra Po lese mi běhá Mrázek?


To je vážně dokonalé, asi jako rýmy v reklamě na Vitanu.


Jen doufám, že se k nám nepřipojí další města.


Aby nás ve světě nereprezentovaly třeba hrací karty s Kájínkem, nebo aby Praha neobnovila Strakakiádu, když nám olympiáda nevyjde.

Autor: Jakub Bouda