Hokejové promítání úvodního zápasu Čechů na domácím mistrovství světa s Finskem, které město Most přichystalo pro své obyvatele u Jezera Most, přerušil zhruba pětadvacetiminutový blackout. Město Most slibuje, že už se to nestane.

Těsně před koncem druhé třetiny Ondřej Palát překonal finského brankáře Säteriho. Lidé u jezera už to neviděli, velká obrazovka měla výpadek. Na řadu tak přišly mobilní telefony a následné zjištění, kdy Finové využili trenérskou výzvu, že branka nakonec neplatí. Brankáře Seveřanů totiž nedovoleným bráněním odclonil ze hry David Tomášek. Televize se nerozsvítila zhruba dalších pětadvacet minut. Lidé v ten moment začali od Jezera Most houfně prchat domů a z původní návštěvy tří stovek fanoušků zbyla třetina. Romantické sledování oblíbené hry, které dostalo v relaxačně sportovním okraji města až sladce literární nádech při západu slunce, bylo okamžitě noční můrou.

Zdroj: Deník/Václav Veverka

„Most, elektřiny není dost,“ glosovala to s úsměvem jedna ze slečen, která se jízlivě trefila do propagačního sloganu města Most.

Ti z návštěvníků, kteří u vody vydrželi, se nakonec dočkali návratu k hokeji na začátku třetí třetiny a pořádného dramatu. V normální hrací době gól nepadl. V prodloužení se šance střídaly na obou stranách, ale gólmani byli pevní jako skála. V následných nájezdech pak potěšil litvínovská srdce Ondřej Kaše. Češi berou z úvodního duelu dva body.

"Bohužel se nejednalo o výpadek, ale nějaký nenechavec nám hodil elektrocentrálu do nouzového režimu. Dnes zajistíme, aby se podobná situace neopakovala," řekla mluvčí mosteckého magistrátu Klára Vydrová. V sobotu 11. května je od 20.20 čeká Norsko.