VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MOST

Most je statutární město v severozápadních Čechách (Ústecký kraj), nachází se na řece Bílina. První historické zmínky o osídlení místa, na kterém dnes stojí město Most, pocházejí z latinské Kosmovy kroniky české z 10. století, kdy přes zdejší močálovitou krajinu vedla stezka po dřevěných mostech. Odtud také pochází název města. Stezku využívali především kupci, putující mezi Prahou a Freibergem v Sasku a zpět. Na této obchodní cestě založil Hněva z rodu Hrabišiců tvrz a přiléhající osadu latinsky zvanou Pons Gnevin. V roce 1954 se opět Kopisty a Souš odloučily od Mostu, argumentem se stalo špatné spojení s Mostem a velikost obcí, která v té době činila 5 200 obyvatel. Tlak na růst těžby uhlí měl obrovský dopad na celkový další vývoj města. Za posledních 12 let se těžba zpětinásobila na hodnotu 50 milionů tun uhlí za rok, ještě více stoupla těžba zeminy z 10 milionů na 120 milionů kubických metrů zeminy. Zdroj: www.mesto-most.cz

Hadr, lahev s vodou, mouka. Podvodnice posílala místo objednaného zboží nesmysly

Most - Čile na internetu obchodovala jedna žena ve věku 29 let. Nabízela v prodeji nejrůznější věci, například fotoaparáty, dětský nábytek, značkovou kabelku.

Knihovna v Mostě zavedla novou službu. Zeptejte se

Most - Pokud neznáte, bádáte, nevíte, hledáte, zkoumáte nebo bloudíte? Pak zbývá jediné: Zeptejte se knihovny!

OBRAZEM: Diváci v mostecké kapli poznali, jak vypadá rodinné štěstí

Most - Láska je láska. To je název inscenace Docela velkého divadla Litvínov, kterou dva večery po sobě uvedlo na netradiční scéně, a sice v kapli U sv. Ducha v Mostě. 

Kam o víkendu na fotbal? Souš hostí Chomutov

Mostecko - Vybrali jsme pro vás víkendové fotbalové zápas. Atraktivní duel se bude hrát v sobotu v Souši!

FOTO DNE: Ostuda v Mostě. Zastupitelé odešli z poslední schůze před volbami

Most /KOMENTÁŘ/ - Mostecké zastupitelstvo ukončilo své působení fraškou. Místo práce si politici vzali poslední volno. Nedokázali si schválit program, a tak šli domů. Nikdo jim netleskal.

Zpěvák Vladimír Šafránek odešel do muzikantského nebe

Praha, Most - Celou řadu muzikantů a hudebních fanoušků zasáhla v úterý smutná zpráva. Do hudebního nebe odešel zpěvák kapely Walda Gang Vladimír Šafránek, kterému nikdo neřekl jinak než Šafrda.

Soutěž amatérských jezdců na autodromu jde do finále

Most - Dnes se jede na okruhu v Mostě šesté kolo amatérského závodu.

Dva řidiči špatně zabrzdili a auta jim ujela. Jedno nabouralo do billboardu

Most - Ke špatně zajištěným parkujícím vozidlům vyjížděla hlídka strážníků městské policie v Mostě do Moskevské ulice.

Tvůrci nápadu postavit za Mostem „vesnici pro lůzu“ čelí kritice kvůli bytům

Most - Radnice ovládaná hnutím Severočeši Most obvinila družstvo Krušnohor, že prodává byty pod cenou spekulantům, kteří v Mostě využívají sociálně slabé.

Skautské jamboree se uskuteční o víkendu v Mostě

Most - V termínu od 20. do 23. září se v Mostě uskuteční největší skautské regionální setkání v kraji od roku 1992, tzv. Krajské skautské jamboree.

Do Rokáče Vinohrady se vrací nejlepší revival AC/DC

Most - V pátek 21. září v mosteckém Rokáči Vinohrady opět vystoupí AC/CZ, kritiky uznávaná skupina jako nejlepší AC/DC revival v ČR.

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

Most - V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody, jejich rodinní příslušníci, přátelé, ale i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny.

Nový Týdeník Mostecko: O nebezpečné chřipce v Česku a životě v daleké Zambii

Mostecko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

Do čela Mostecké ligy malé kopané jdou Gamblers Most

Most - Další neděle a další odehrané zápasy v rámci Mostecké ligy malé kopané. Takový byl program na hřišti 11. ZŠ Most, na který později navázalo superligové utkání. V rámci nedělního sledu zápasů byly odehrány celkem tři utkání a jedno bylo zkontumováno z důvodu odstoupení jednoho z týmů z letošního ročníku.

Počítač zdražil jízdné v MHD na dvojnásobek. Dopravce lidem peníze vrátí

Most - Chyba v programu komplikuje při přestupu odbavení čipovou kartou. Systém si účtuje víc. 

Volební seriál Deníku startuje! Představíme pět měst a lídry všech kandidátek

Mostecko - Nenechte si ujít předvolební speciál, který vám přinese základní informace pěkně na jednom místě.

Nejlepší sýr, pálenka i salámy. Lokální potraviny braly první místa v soutěžích

Ústecký kraj - Výrobci a zpracovatelé z Mostecka, Lounska a Chomutovska vyhráli v potravinářských soutěžích. Měli doslova žně. V soutěži o regionální potravinu, kterou vypisuje ministerstvo zemědělství, brali celkem pět cen z devíti možných.

Most v Superlize tápe. Po výprasku v Pardubicích přišel i krach s Brnem

Most – Parádní narozeninový dárek dali brněnští hráči v Superlize malého fotbalu svému kouči Zdeňku Táborskému. V Mostě zvítězili v utkání druhého kola drtivě 7:0. „Tohle vítězství jsme darovali našemu trenérovi Tábovi,“ vzkázal třígólový střelec Bohumír Doubravský.

Mostecká nemocnice se zúčastnila taktického cvičení Výpadek 2018

Most - Nemocnice v Mostě, která je jednou z pěti nemocnic Krajské zdravotní, se zapojila do takticko-štábního cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje nazvaného Výpadek 2018.

Mladé atletky AK Most jsou přebornicemi kraje

Most – Mladší žákyně atletického AK Most jsou přebornicemi Ústeckého kraje. O svém titulu rozhodly na závěrečném kole krajského přeboru družstev v atletice v kategorii mladších žáků a žákyň, kterého se zúčastnil také oddíl AK Most.

V mosteckém babyboxu našli páté dítě. Holčička dostala jméno Jolana

Most – V babyboxu mostecké nemocnice našli v sobotu 15. září pozdě večer odložené novorozeně. Signalizace na novorozeneckém oddělení zajistila okamžitou péči čerstvě narozené holčičce.

OBRAZEM: Obrnice žily slavnostmi. Již podvanácté

Obrnice – Své již dvanácté slavnosti uspořádala v sobotu 15. září obec Obrnice.

Lékaři z Ukrajiny u nás dělají bez potřebné zkoušky

Ústecký kraj - Česká lékařská komora (ČLK) upozorňuje, že v České republice pracuje více než 420 ukrajinských lékařů, kteří nemají potřebné zkoušky, 145 z nich díky Projektu Ukrajina.

FOTO: Mosteckým lvům se doma nedařilo. S Kobrou padli po nájezdech

Most – Premiérové domácí utkání ve druhé lize Mostecký lvům nevyšlo. Doma hostili tým pražské Kobry, který si nakonec odvezl dva body po výhře v nájezdech 5:4. Za Most se postupně prosadili: 28. Hrdlička (Polák), 36. Fučík (Smolka), 38. Mical (Smolka) a ve 48. Bakrlík (Čmolík, Mical).

Derby: MFK bez kanonýra Valenty nemělo proti Souši šanci. Padlo 0:3

Most /FOTOGALERIE/ – Historicky třetí městské derby mezi divizními rivaly z Mosteckého fotbalového klubu (MFK) a Souší opět vyznělo lépe pro svěřence trenéra Petra Johany, kteří si před slušnou návštěvou došli na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta pro výhru 3:0 (2:0).

Zákeřná alergie: do osmi let propukne u poloviny lidí

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Odborníci přišli s alarmujícím zjištěním: každé druhé dítě se dnes rodí s vlohami k alergii. Odhadují proto obrovský nárůst nemocných.

Pohonné hmoty jsou nejdražší za poslední čtyři roky. A bude hůř

Severní Čechy - Ty tam jsou doby, kdy tankovací automaty ukazovaly sazby začínající dvojkou. Průměrná cena litru Naturalu 95 překročila podle statistik společnosti CCS 33,50 korun, o mnoho levnější není ani diesel. Řidiči se navíc musejí připravit na další zdražování.

Netradiční výstavy propojí tři města, Most, Chomutov a Louny

Most - Hned ve třech městech se uskuteční výstavy ke 100. výročí vzniku Československa. Uskuteční se v rámci projektu s názvem 1918 - Chomutov - Most - Louny. Tři města - tři osudy, pod patronací Ústeckého kraje.

Pohledy z výšky? Paraglidisté si v regionu užívají opravdu jedinečné

Ústecký kraj - Na nebi jsou většinou k nepřehlédnutí. Z dálky vypadají jako velcí ptáci. Krouží tiše, jen výjimečně se změní v dravce. To když chtějí uletět nějakou pěknou trasu.

Ministerstvo uvolní miliony na ekologii. Koupí elektromobil i cestu do pohádky

Mostecko - Peníze půjdou do venkovních ploch, vzniknou nové zahrady a hřiště.

V Divadle rozmanitostí probíhá výstava děl výtvarnice Marie Stejskalové

Most - Divadlo rozmanitostí v Mostě na začátku letních prázdnin informovalo o smutné události, že jeho dlouholetá členka, výtvarnice Marie Stejskalová, zemřela. 

FOTO: Za Petrem Johanou přišly dvě desítky mladých fotbalových talentů

Most - Budoucí fotbalisté se sešli ve středu 12. září odpoledne na náboru, který pořádal divizní klub Baník Souš z Mostu. 

Nebyl jsem revolucionář, který boří, říká první posametový starosta Mostu

Most - Bořek Valvoda se zapsal do dějin jako starosta zlomového období.

Dobrovolníci z komořanské teplárny opět pomáhali dětem z Mostu

Komořany - Ve středu 12. září se uskutečnil třetí ročník projektu firemního dobrovolnictví společnosti Severočeská teplárenská, který probíhá v rámci pomoci kojeneckému ústavu v Mostě.

Do Mostu míří v dalším kole Superligy malého fotbalu silné Brno

Most - Tuto neděli od dvou hodin odpoledne se na hřišti 11. ZŠ Most odehraje zápas druhého kola nového ročníku Superligy malého fotbalu. Čtrnáct dnů po vysoké porážce, kterou Most utrpěl v Pardubicích, mají před sebou Mostečtí snad ještě větší výzvu v podobě Brna.

Ve středu opět padaly teplotní rekordy, v Ústí naměřili přes 32 stupňů

Ústecký kraj - Na 24 místech v České republice naměřili ve středu meteorologové teplotní rekordy pro 12. září. Je to asi šestina z meteorologických stanic, které jsou v provozu 30 a více let.

Mezi Mostem a Loukou u Litvínova chystají výluku vlaků

Most - Chystá se výluka na železniční trati č. 135 Most - Moldava v Krušných horách, a to v úseku Most - Louka u Litvínova.

Most prosazuje změnu zákonů, aby zastavil úpadek občanského soužití

Most – Zástupci Mostecka opět požádali členy vlády, aby pomohli zastavit vyčerpávající sociální problémy. Ani deset let na řešení nestačilo.

Mostečtí lvi na startu druhé ligy přejeli v přestřelce Medvědy z Děčína

Děčín - Mostečtí lvi dnes rozehráli premiérovou sezonu ve II. hokejové lize a hned cestovali na led ambiciózního Děčína, který Mostečany nedávno v přípravě dvakrát těsně porazil.

FOTO: Špičkový bluesman Chris Bergson nadchl fanoušky

Most - Pondělní večer v areálu mosteckého Benediktu patřil americké jazzové a bluesové muzice. Tu tam přímo z Manhattanu přivezl kytarista a zpěvák Chris Bergson, který na koncertech doprovázel největší hvězdy Ameriky.

Zadýcháváte se? Vyšetření může odhalit nebezpečnou nemoc

Ústecký kraj – Trápí vás častý kašel a při fyzické námaze se snadno zadýcháte? Může jít o idiopatickou plicní fibrózu (IPF).

V Mostě se bude víc stavět, dělníci rozkopou část parku a opraví i blok 35

Most /FOTO/ – Ve městě vznikne nový bytový dům. Most pokročil i v přípravě zábavního centra.

Nový Týdeník Mostecko: Za vůní hroznů, perlivým burčákem a ušlechtilou chutí vín

Mostecko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

Mostečtí lvi jdou do práce. Startuje druhá hokejová liga

Most - Se čtveřicí týmů ze severu Čech začne ve středu 12. září vpodvečer nový ročník II. hokejové ligy. 28 mužstev ve třetí nejvyšší soutěži je rozděleno na dvě větve – Jih a Východ, Sever a Střed. Kvalifikace o druhou nejvyšší ligu se zrušila, vítězové větví si to mezi sebou rozdají o postup i o prémii půl milionu korun.

Polib a jeď! Lidé neobvyklou značku zatím příliš neznají

Mostecko /ANKETA/ - Dopravní značku K+R používá v regionu jen Most. Jinde zatím není.

Vláda přidala kraji na obnovu. Na demolice vybydlených budov a průmyslové areály

Ústecký kraj - Ústecký kraj je nejúspěšnějším v čerpání dotací z programu RE:START.

Vedoucí tým Mostecké ligy malé kopané tentokrát tvrdě narazil

Most - Tuto neděli bylo na hřišti 11. ZŠ Most odehráno dalších pět zápasů Mostecké ligy malé kopané. V jednom z nich utrpěl tvrdý direkt aktuálně vedoucí tým ligy GMS Most.

Okresní přebor: Kostomlaty se trefily třináckrát, Košťany nadělily devítku

Mostecko, Teplicko /FOTOGALERIE/ - Nejvíc gólů viděli diváci v Ohníči, kde domácí béčko dostalo od Kostomlat třináct „fíků“. 

Teploty se tento týden vyšplhají k tropické třicítce, pak se ochladí

Ústecký kraj - Tento týden bude opět horko, teploty budou šplhat až k tropickým 30 stupňům Celsia, poté se bude postupně ochlazovat. Celkově však bude počasí do 7. října teplotně nadprůměrné.

FOTO: Dopravní podnik uspořádal den otevřených dveří a ukázal různou techniku

Most - Mostečané mohli nakouknout do kuchyně Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova při dni otevřených dveří, který se uskutečnil v sobotu 8. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT