VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LITVÍNOV

Litvínov, dříve německy též Leutensdorf. Město v severozápadních Čechách na úpatí Krušných hor, 10 km severně od Mostu, 30 km západně od Ústí nad Labem a 80 km severozápadně od Prahy. Město je významným střediskem chemického a textilního průmyslu, též křižovatkou dálkových ropovodů. Nejstarší zmínka pochází z roku 1352 (Lutwinow). Mezi zajimavé pamětihodnosti města patří například děkanský kostel sv. Michaela archanděla, zámek v Horním Litvínově, stará radnice z roku 1789, barokní děkanství z 18. století, zámek v Janově - barokní trojkřídlá stavba, Valdštejnská hrobka - empírová stavba z 20. let 19. stol., řada secesních domů ve Smetanově a Tržní ulici, Mostecká (Janovská) přehrada, textilní továrna RICO v Šumné - zajímavý příklad industriální architektury 2. pol. 19. stol. a mnohé další. Zdroj: www.mulitvinov.cz

Noční požár v Louce: S hořícím autem v dílně byly i tlakové lahve

Louka u Litvínova – Plné ruce práce měli hasiči v noci na pátek 20. července v Louce u Litvínova.

Litvínov chce kvůli stavbě nového nádraží koupit restauraci za miliony

Litvínov - Městské zastupitelstvo schválilo peníze pro podnikatele, aby uvolnil prostor pro autobusy.

Litvínov chystá tažení proti dětské obezitě. Podpoří sportovní aktivity

Litvínov /ANKETA/ - Radnice v Litvínově chce od září dotovat nové sportovní kurzy a vyvážet kolektivy za sněhem.

Permanentky na hokejový Litvínov se začnou prodávat 1. srpna

Litvínov – Hned na začátku srpna litvínovský hokejový klub rozjede prodej permanentek na novou extraligovou sezonu. Permanentky budou k dostání 1. srpna v pokladně Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Ceny zůstávají stejné jako v minulé sezoně.

Hvězda Robin Hanzl: NHL? Ta už asi nevyjde. Mám svůj věk

Ústecký kraj - O tom, že je Robin Hanzl výborný hokejista, psát ani nemusíme. V Čechách se po angažmá v Litvínově vypracoval mezi elitu zdejších forwardů. Jenže to mu nestačilo. A tak před čtrnácti měsíci kývl na nabídku Nižněkamsku.

Obce chtějí méně odpadu a lepší půdu. Lidem půjčí kompostéry

Mostecko - Litvínov a Braňany se vrhly do kompostování. V popelnicích má být méně smetí.

Litvínovský hokejový klub hledá Verva Girls. Hostesky pro VIP zónu stadionu

Litvínov - Extraligový hokejový klub HC Verva Litvínov hledá hostesky Verva Girls. V nabídce je zajímavá sezonní brigáda v průběhu domácích extraligových utkání.

Při hornojiřetínské slavnosti zahraje kapela Sto zvířat

Horní Jiřetín - Město Horní Jiřetín zveřejnilo program slavností a pouti, které se tam uskuteční v sobotu 11. srpna od 10 hodin. 

Ve třech ulicích v Litvínově ve středu nepoteče pitná voda

Litvínov - V litvínovských ulicích U Zámeckého parku, Studentská a Mostecká ve středu nepoteče celý den voda. Informovala o tom společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK).

Krušnomani jsou po úspěšném tažení Moravou zlatí. Vydrží jim to?

Litvínov – Na Pálavě se daří dobrému vínu a také litvínovským triatlonistům. O víkendu tady rozorali půdu při moravské PalavceRace a na distancích 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21,1 km běhu se jim nebývale dařilo.

Litvínovská radnice zajistí pro obyvatele domácí kompostéry

Litvínov - Radnice v Litvínově zahájila realizaci projektu Kompostéry pro občany města Litvínov.

Litvínovská plavkyně Javorková je čtyřnásobnou mistryní České republiky

Litvínov - V uplynulých týdnech se napříč republikou konaly letní Poháry a Mistrovství ČR v plavání. V Českých Budějovicích na padesátimetrovém bazéně měřilo své síly čtrnáctileté žactvo.

Záluží už vyrábí i benzin do letadel. Unipetrol je jediným tuzemským výrobcem

Litvínov - Po leteckém petroleji je poptávka, Unipetrol ho chce dělat 200 tisíc tun ročně.

Obyvatelé domu přistihli zloděje v kočárkárně. Povedlo se mu utéct

Litvínov - Na nevítaného návštěvníka narazili občané jednoho litvínovského domu. Ten v dopoledních hodinách vnikl do suterénu domu, kde se naboural do několika sklepních kójí. 

Cyklisté zakončili memoriál velkým finále. CK Litvínov byl čtyřikrát na bedně

Litvínov – Mladí litvínovští cyklisté před pár dny zakončili sedmý ročník Memoriálu Oldřicha Rouda a to ve velkém finále, které pořádně zamotalo celkovým pořadím.

Na skládce Celio hořela buničinová drť. Hasiči našli tři ohniska

Růžodol – Šest hasičský jednotek vyjelo ve středu 27. června před 19. hodinou k požáru na skládku Celio v Růžodolu u Litvínova.

FOTO: Kritici těžby vyrazí na důl. V Louce u Litvínova probíhá další Klimakemp

Louka u Litvínova - Pochodující lidský řetěz zapojí Mostecko do globálního protestu za záchranu planety.

Muž vyprovokoval hromadnou rvačku na metalovém koncertu

Litvínov - Obsluha kamerového systému městské policie v Litvínově si všimla rvačky asi patnácti lidí na probíhajícím metalovém koncertu.

Pátrání po školačce skončilo v Litvínově dobře, místo domů šla ke kamarádce

Litvínov - Na strážníky i policisty se obrátila vyděšená matka, jejíž sedmiletá dcera se nevrátila ze školy. 

Mladá žena vezla v autě děti, i když byla pod vlivem návykových látek

Litvínov - V odpoledních hodinách hlídka městské policie společně s hlídkou Policie ČR zastavily vozidlo, které řídila mladá žena. Ta měla ve vozidle tři své děti.

V litvínovském zámku zahájili výstavu Kulový blesk

Litvínov - Město Litvínov, studenti a absolventi Akademie výtvarných umění v Praze připravili výstavu s názvem Kulový blesk, která bude k vidění od středy 27. června do 29. září v litvínovském zámku Valdštejnů.

Triatlonista po švýcarském extrému požádal v cíli přítelkyni o ruku

Litvínov /FOTOGALERIE/ – Česko – moravsko - švýcarský víkend mají za sebou závodníci z litvínovského triatlonového oddílu Krušnoman. Nejdál musel cestovat za sportovním zážitkem Pavel Kočíb, který se dostal na extrémní závod do Švýcarska – Swissman, kde se musel poprat s 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42,2km běhu. Vyčerpaný v cíli pak udělal i důležitý životní krok.

Dvojici mladíků se nelíbilo zaparkované auto. Rozbili mu okna

Litvínov - Zcela nepochopitelně se zachovali muž ve věku 25 let z obce na Litvínovsku a 20letý Mostečan. Ti měli poškodit cizí vozidlo, stojící na trávě u jedné litvínovské restaurace.

OBRAZEM: Meziboří patřilo závodům světového poháru na kolečkových bruslích

Meziboří - Město Meziboří zažilo víkend plný inline bruslařů. V sobotu 23. i v neděli se zde na části hlavní ulice pod sportovní halou jel podnik Světového poháru v alpine slalomu mužů i žen.

Robert Reichel a Zdeněk Orct míří k reprezentaci

Litvínov – Hokejový Litvínov bude mít své zastoupení v české reprezentaci. Míří tam totiž trenér Robert Reichel, který bude asistentem nového kouče Miloše Říhy staršího.

Na zámek Jezeří přijede ve čtvrtek prezident Miloš Zeman

Jezeří - Hlava státu je na návštěvě Ústeckého kraje. Setkává se s občany a kromě jiného děkuje za podporu v prezidentských volbách.

V kapli sv. Ducha jsou k vidění divadelní kostýmy a rekvizity

Most - Docela velké divadlo Litvínov vystavuje kostýmy, masky, loutky a rekvizity z některých představení v mostecké kapli Svatého Ducha, kde kdysi hrálo.

V litvínovském Unipetrolu se vylíhlo pět sokolích mláďat

Litvínov - Skupina Unipetrol zaznamenala republikový unikát. Na komínech jeho výrobního areálu v Záluží totiž zahnízdily hned dva páry sokola stěhovavého a přivedly na svět pět mláďat.

Litvínovská knihovna zve děti na letní výlety

Litvínov - Městská knihovna Litvínov pořádá v létě výlety pro děti. Podívat se mohou za zvířátky nebo se seznámit s interaktivními exponáty z oblasti fyziky a chemie.

Vedení Litvínova ocenilo občany, kteří úspěšně reprezentují město

Litvínov - V litvínovském zámku Valdštejnů se v úterý 12. června konalo slavnostní setkání s občany u příležitosti oficiálního poděkování vedení města za dosažené úspěchy v uplynulé sezoně těm, kteří reprezentují Litvínov.

Litvínov rozezněl jazz a swing. Na setkání se představili i Slováci

Litvínov - Letošní ročník festivalu byl komornější, dorazilo třináct orchestrů.

Vyhozená plechovka z okna auta přišla spolujezdkyni draho

Litvínov - Hlídka městské policie v Litvínově si všimla, jak z jedoucího auta vyhodila spolujezdkyně plechovku od nápoje.

Měsíc červen je pro litvínovskou městskou policii plný ukázek

Litvínov - Akcí pro veřejnost a zejména pro děti je na konci školního roku mnoho. 

Mladý muž kradl na návštěvě a v obchodech, zadržela ho policistka v civilu

Litvínov - Zloděj bral tělové krémy, bundu, kondomy nebo naušnice a další věci. Kořist prodával.

OBRAZEM: Do Litvínova se potřetí sjela historická auta

Litvínov Byla to velkolepá podívaná. Do Litvínova se ke třetímu srazu veteránů sjeli milovníci historických vozidel.

Litvínovští plavci mají 14 titulů krajského přeborníka

Litvínov - Ve vlastní show proměnili litvínovští plavci domácí přebor Ústeckého kraje mladšího žactva v plavání. Pro jedenáctileté a desetileté plavce byly tyto závody nominačními pro nadcházející letní Poháry České republiky.

Znalci k výbuchu v chemičce u soudu nevypovídali, líčení neproběhlo

Most - Přijeli a hned zase odjeli. Znalci ČVUT Praha v úterý 5. června u Okresní soudu v Mostě k výbuchu v chemičce v roce 2015 nevypovídali, protože hlavní líčení bylo před zahájením nečekaně zrušeno kvůli absenci obhájce, který na termín zapomněl.

Havárie kanalizačního řadu v Litvínově. Ve městě se objeví fekální cisterny

Litvínov - V ulici Studentská nad Zámeckým parkem došlo při opravě veřejných kanalizačních přípojek k havárii kanalizačního řadu. Příčinou byla neprůchodnost části historické kanalizace, oznámila v pondělí večer společnost Severočeské vodovody a kanalizace.

Kristian Reichel byl na testovací akci NHL v Buffalu

Buffalo - Někdejší střední útočník Litvínova a jeden z výrazných talentů, hokejista Kristian Reichel, v minulém týdnu absolvoval testovací akci NHL Scouting Combine, která se odehrála v Buffalu. Byl jedním z devíti českých hráčů, kteří obdrželi pozvání.

Litvínovská radnice sídlí v pronájmu, lidé stěhování úřadu kritizují

Litvínov - Město Litvínov čelí kritice, že pro část svých úředníků pronajalo cizí dům.

Při havárii aut v Horním Jiřetíně se zranili oba řidiči

Litvínov – V sobotu odpoledne se střetla dvě osobní auta na křižovatce v Horním Jiřetíně, které místní říkají „u zrcadla“.

Pilař ukončil kariéru a už pracuje jako agent. Prvním klientem je spoluhráč

Litvínov – Litvínovu pomohl zachránit extraligu – a pak pověsil brusle na hřebík. Obránce Karel Pilař ve čtyřiceti letech ukončil profesionální kariéru. U hokeje ale zůstane. Z ledu se vydal na dráhu hráčského agenta.

Povedený pacient kradl v ordinaci, mobil prodal

Litvínov - 35letý muž z Mostu začátkem května v Litvínově v ordinaci lékaře odcizil mobilní telefon.

FOTO: Laboratoř EDUBus rozjela svou show před janovskou školou

Litvínov - Věda v pohybu, to je EDUBus - mobilní polytechnická laboratoř pro školy. Speciální autobus, který vyrazil na road show tour, měl ve čtvrtek zastávku v Litvínově před Základní školou Janov.

Lovci jdou na Lišky. V Litvínově se v sobotu bude opět hrát americký fotbal

Most - Nový tým amerického fotbalu Most Hunters (Mostečtí lovci) se podruhé v sezoně představí na domácím hřišti v Litvínově. V sobotu 2. června budou Lovci hostit od 14.00 hodin tým Tábor Foxes (Lišky z Tábora).

Na linku 156 volal mladý Slovák prý jen z legrace

Litvínov - Strážníci "vtipálka" dopadli. Čekají ho nepříjemnosti u přestupkové komise.

Útočníka s nožem našli muži zákona za chvíli

Litvínov - Policie ČR přizvala ke spolupráci strážníky v případě napadení nožem.

Ne jeden komplex. Litvínov vytvoří celé sídliště Koldům

Litvínov - Koldům nebude názvem jen pro jeden dům, ale i pro okolí. Radnice ho chce zvelebit z dotací pro sídliště.

Krušnomani míří na triatlonového Czechmana. Jakub Langhammer patří k favoritům

Litvínov – Parádní zastoupení bude mít litvínovský triatlonový klub Krušnoman při víkendovém Czechmanovi v areálu Staré Ždánice u Pardubic.

OBRAZEM: Senioři si opět užili zábavu a pohyb při společných sportovních hrách

Litvínov - Sportovci z celého Ústeckého kraje poměřili síly. Čekal je například hod na koš, střelba na bránu či běh s kolečkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT