VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Tipy na zájezd: Advent v Drážďanech, Vánoce na Kanárech a Silvestr v Paříži

Most - Kam letos mohou vyrazit lidé načerpat předvánoční atmosféru? Cestovní kanceláře chystají pro zájemce zájezdy především do blízkého okolí za hranicemi. Oblíbenou destinací i nadále zůstávají Drážďany. Cestu do Drážďan je možné absolvovat také vlakem zvýhodněnou jízdenkou Labe-Elbe. Cesty za teplem podnikají lidé i během období Vánoc.

Nasněžilo, ale lyžařské areály nespustily vleky. Upravují sjezdovky

Mostecko - Čtyřicet centimetrů sněhu leželo včera ve ski areálu v Českém Jiřetíně. A také mrzlo. Přesto se vleky dnes ani zítra nerozjedou. Horalé musejí sjezdovky pořádně upravit. Chtějí, aby měly co nejlepší podklad. Využijí mrazivé počasí a celý příští týden budou vyrábět umělý sníh.

Země hraček v Seiffenu, pár kilometrů od Mostu, před svátky znovu ožívá

Seiffen /FOTOGALERIE/  - Mostecký deník zavítal do živé horské vesničky kousek od hranic s Mosteckem. Návštěvníkům se tam otevírá jiný svět

Kino končí, nemá už co promítat. Město nezvládne drahou obnovu techniky

Meziboří - Poslední měsíc promítání má před sebou kino v Meziboří. Skončí v prosinci. Proč? Většina filmů je už v digitální podobě a mezibořský biograf se starým vybavením tak už prakticky nemá, co by promítal. Obnova techniky přijde až na tři miliony korun. To je pro tamní radnici příliš.

Podzimní počasí: Smog začíná trápit obyvatele Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Koncentrace prachu v ovzduší začínají být problémem i v Ústeckém kraji.

Ústecký kraj vydal novou mapu tras pro běžecké lyžování v horách

Mostecko - Ústecký kraj před začátkem letošní zimní sezony vydal mapu tras pro běžecké lyžování v Krušných horách. Pokrývá 500 kilometrů tras od Telnice po Boží Dar i Německo. Informovala o tom Alena Tichá z ústeckého krajského úřadu. Projekt Brána do Čech včetně letáků, map, průvodců a propagace na veletrzích stál asi deset milionů korun. Peníze šly z evropských grantů.

Silvestr na horách: Hotely a penziony v Ústeckém kraji hlásí velký zájem

Ústecký kraj - Sehnat na poslední chvíli ubytování na horách může být problém. Posledních pár volných míst totiž mají na silvestra horské hotely v Ústeckém kraji. Právě o ně je tradičně v zimě velký zájem mezi českými a německými návštěvníky, naopak volno mají luxusní hotely ve městech a penziony v nižších nadmořských výškách. Ceny oproti loňsku zvyšovali majitelé většinou jen nepatrně. Hoteliéři si stěžují na slevové portály a chybějící atrakce.

Na horách svítí sluníčko, nížiny se topí v mlze. Trápí nás prašnost

Mostecko - Počasí se v posledních dnech výrazně zhoršilo. Ochladilo se a leckoho straší celodenní mlhy. Na horách naopak svítí slunko. Dýcháme v podhůří zkažený vzduch?

Okolo přehrady Fláje vyrostou česko-německé stezky i infocentrum

Mostecko - V okolí krušnohorské přehrady Fláje by mohly vzniknout nové stezky pro cyklisty i pro pěší. Povodí Ohře tam chce vybudovat několik přeshraničních okruhů i celé informační centrum, kde bude veřejnosti vysvětlovat, jak funguje vodohospodářství. Pokud se podaří získat evropské dotace, mohlo by být hotovo v roce 2015, řekl mluvčí firmy Jan Svejkovský. Náklady se odhadují na 12,5 milionu korun.

Brána do Čech zve do destinací Krušné hory a Dolní Poohří

 Ústecký kraj - Dnes přidáváme i tip na cyklotrasu po hřebenech Krušných hor. Víte, že v Dolním Poohří díky Návštěvnické 3K kartě výrazně ušetříte?

Hurá do vlastního! Energie v Meziboří koupila dům hendikepovaným

Meziboří - Pětatřicetiletý Daniel Šebek si jako první hendikepovaný člověk v republice vyzkouší bydlení v takzvaném chráněném rodinném domě. Daniel je povoláním sanitář. Jeho psychický stav mu zatím stále ztěžuje životní situaci. V azylovém domě dostal doporučení na společnost Energie, kde bydlí od března letošního roku a kde mu pomáhají.

Nejnovější lanovka v Krušných horách se poprvé rozjela

Klíny -Nová čtyřsedadlová lanovka na sjezdovce na Klínech v Krušných horách na Mostecku se už rozjela. Poprvé ve středu, kdy mezi sedmým a osmým úsekem dráhy ve výšce deseti metrů proběhlo cvičení na záchranu osob z lanové dráhy.

Opravená mateřská škola pomůže oživení kopců, věří horalové

Hora Svaté Kateřiny - Jediná školka v Krušných horách na Mostecku, kam chodí necelé tři desítky dětí, je od včerejška lepší. S přispěním tří set tisíc korun od Litvínovské uhelné ze skupiny Czech Coal tam řemeslníci zrekonstruovali sociální zařízení. Podpora školství má pro horaly důležitý aspekt. Když zůstanou mladé rodiny, bude se moct region dál rozvíjet, podobně jako v nedalekém Německu.

Před deseti lety zaplavila překvapivě i část Mostecka velká voda

Mostecko - Deset let právě uplynulo od chvíle, kdy část Mostecka zaplavila velká voda. S takovou povodní tu tehdy nikdo nepočítal. Nebývale se rozbouřil hlavně potok v Hoře Svaté Kateřiny.

Tip na výlet: Ze sedla s výhledem na kamennou janovskou přehradu

Mostecko – Spolu s letním počasím je tu další víkend a s ním další tip na výlet na kole po okouzlující krajině krušnohorského pásma. Trasou dlouhou necelých dvacet kilometrů zamíříme z litvínovské části Hamr do samotného Litvínova. Tentokrát půjde o náročnější cyklookruh vedoucí lesním terénem a horskou přírodou.

Tip na výlet: Na kole se můžete vydat až k německým sousedům

Mostecko – Letní seriál cyklotras po hřebenech Krušných hor pokračuje. Tentokrát zavítáme až na německou stranu z obce Moldava přes Český Jiřetín do Mníšku. Milovníci kol jistě ocení kvalitní, převážně šotolinové cesty cyklotrasy.

Jedlé houby začaly růst. Opravdové žně se dají čekat od víkendu

Mostecko, Krušné hory - Vědí, kde rostou, ale neprozradí to. Houbaři mají svá tajná místečka a na ně si pravidelně chodí pro sklizeň. Tak jako Václav Hatta. To by tak hrálo, aby mu základ pro dobrou smaženici vyfouknul někdo jiný!

Tip na výlet: Představujeme cyklotrasy po hřebenech Krušných hor

Mostecko - Mostecký deník připravil nový seriál o trasách pro pěší i cyklisty, které vedou po Krušných horách na Mostecku. Každý týden představíme jednu. Začínáme poslední otevřenou, která vede od restaurace Výšina v Nové Vsi v Horách do Hory Svaté Kateřiny. Ta byla křtěna v sobotu 16. června 2012.

Lidé z Meziboří už nechtějí uhýbat autům na kraji rušné silnice

Meziboří - Lidé z Meziboří chtějí novou cestu z města na úbočí Krušných hor dolů do Litvínova. Když nestihnou autobus, musí chodit pěšky po rušné silnici, nebo lesem. Pěšiny ale mohou být zejména po dešti dosti bahnité. Nová cesta by ale stála nejspíš až desítky milionů. A ty mezibořská radnice nemá.

Severočeské lesy se dočkají další obnovy za devadesát milionů

Ústí nad Labem - Další fáze obnovy po letech devastace se dočkají severočeské porosty. Státní Lesy České republiky vypsaly letos tendry za zhruba 90 milionů korun, které by měly dál zahladit škody způsobené emisemi. Vyplývá z databáze veřejných zakázek. Peníze půjdou z evropských dotací.

Mostecko bude mít víc větrníků u Nové Vsi v Horách. Vydělá na tom i Most

Mostecko - V Krušných horách na Mostecku má vzniknout dalších šest větrných elektráren. Investory jsou tři firmy. Jejich spoluvlastníkem je místní podnikatel Jiří Herzig. Výstavbu podporuje Nová Ves v Horách, která chce na větrnících na svém katastru vydělávat miliony korun a vylepšit si své nízké příjmy podobně, jako to dělají obce poblíž uhelných šachet.

Němci lákají Čechy k nákupům o svátcích, přijet mají za Hurvínkem

Most, Drážďany – Českých státních svátků ve čtvrtek a v pátek chtějí využít němečtí obchodníci. Lákají našince k nákupům. Drážďanské nákupní centrum Altmarkt-Galerie připravilo pro zákazníky z České republiky speciální přivítání. O nadcházejícím prodlouženém víkendu od 5. do 7. července bude možné v centru potkat živého Spejbla a Hurvínka a na návštěvníky z Česka čekají i další překvapení, například český informační stánek.

Mezibořští politici prodali dva domy a podpořili mládežnický sport

Meziboří - Prodej dvou domů schválili na svém posledním jednání mezibořští zastupitelé. Peníze ale také vydávali. Mimo jiné poslali sportovcům přes dvě stě tisíc korun.

Žáci z horské školy chtějí chodit za vzděláním ve větším bezpečí

Mostecko – Žáci z Hory Svaté Kateřiny se budou cestou do školy cítit bezpečněji. Školní mapu s vyznačenými nebezpečnými místy předají odborníkům. Ti pomohou škole situaci zlepšit.

Celníci se nenudí: Občas objeví pašované léky, jindy pervitin

Ústí nad Labem - Taktické mobilní skupiny Celního ředitelství Ústí nad Labem se nenudí. Celní ředitelství sdělilo, že na přelomu května a června odhalilo několik drogových případů.

Litvínovští pokřtí novou cyklotrasu. Povede krásnou horskou přírodou

Litvínov - Milovníci kol a pěší turistiky se mohou radovat. Město Litvínov společně s Informační turistickou službou pokřtí v sobotu 16. června trasu pro cyklisty a takzvaný Nordic Walking. Akce startuje od 11 hodin.

V Krušných horách začala stavba pěti nových lanovek a čtyř tratí

Karlovarsko - Lyžaři už se někde mohou těšit na nejbližší sezonu. Jinde si počkají ještě na příští rok.

Na Mostecku vznikne do léta nový film o historii horských vesniček

Mostecko - Už od loňského léta vzniká na Mostecku dokumentární film o historii a životě horských obcí Český Jiřetín, Fláje, Mackov, Vilejšov a Pastviny. Jeho pracovní verze byla představena ve čtvrtek 17. května v Holzhau během srazu rodáků.

Chcete kempovat? Stan si můžete postavit už kousek za Mostem

Mostecko - Chtěli byste si vyrazit pod stan, a nechce se vám trmácet příliš daleko? Od léta bude stačit zajet si deset kilometrů za Most. Ve Strupčicích otevřou plochu pro kempaře. Na rekreaci lze vyrazit také do Oseka pod Krušné hory i do kopců do Hory Svaté Kateřiny. Tam ale vítají jen karavany.

Kinu v Meziboří hrozí zánik. Má dál určitě zůstat kulturním centrem

Meziboří - V Meziboří řeší, co bude s tamním kinem. Kvůli postupnému přechodu distributorů od klasických filmových pásů na digitální nosiče hrozí biografu existenční potíže. Na výměnu technologie, stejně jako téměř výlučně ve všech menších městech a obcích, chybí v rozpočtu města potřebné statisíce korun.

V Meziboří došlo k poklesu trestných činů, dál se nejvíc krade

Meziboří - Na území města Meziboří v loňském roce policie eviduje celkem 86 trestných činů, z nichž bylo 52 objasněno. V porovnání s rokem 2010, kdy bylo evidováno celkem 105 trestných činů, došlo k poklesu o 19 skutků.

Do Krušných hor poprvé jede autobus, který sveze kolaře. Kam se podívat?

Mostecko - Dobrá zpráva pro cyklisty: Od zítřka si mohou ušetřit síly při svých výletech do Krušných hor. V sobotu ráno vyjede letos poprvé z Litvínova cyklobus. Navíc navazuje na cyklotramvaj, která jezdí z Mostu.

Stavba plynovodu Gazela přes Česko je v půlce, pokládá se potrubí

Brandov - Stavba plynovodu Gazela je přibližně v polovině, v provozu má být zařízení propojující plynovody Opal a Megal od začátku příštího roku. Novinářům to řekl ředitel projektu Gazela Pavel Nesládek. Na 166kilometrové trase mezi Brandovem na Mostecku a Přimdou na Tachovsku se teď pokládá a svařuje potrubí. Stavba spojuje starou tranzitní síť, vedenou z východu na západ, s novým baltským plynovodem Nord Stream.

Moldaváčka možná zachrání dcera neměckého obra Deutsche Bahn

Most – Firma patřící německé dráze Deutsche Bahn má zájem o provozování trati Most–Moldava. Začíná se opět hovořit o přímém spojení z Mostu do Saska.

Přehrada Fláje na Mostecku se dostane za rok na poštovní známku

Český Jiřetín  - Mostecko se dostane příští rok na poštovní známku. Bude na ní vyobrazeno vodní dílo Fláje v Krušných horách. Zasadil se o to Českojiřetínský spolek sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín. Známka vyjde u příležitosti 50. výročí uvedení přehrady Fláje do provozu.

Dárci pomohli zařídit nový byt a život dvěma mužům v Meziboří

Meziboří - Milan Bílek vstává od počítače a jde otevřít. Dnes má velkou návštěvu. Novinářům a nejvyšším šéfům teplárny v Komořanech má ukázat nový byt, který pomohli zařídit dárci. Je klientem neziskové organizace Energie, která v Meziboří pomáhá handicapovaným lidem. Společně s dalším kolegou se odstěhoval ze sídla organizace a zkouší žít běžným životem zdravých lidí.

Mezibořská knihovna je centrem kultury. Otevřená je i v neděli

Meziboří - Městská knihovna v Meziboří nenabízí pouze půjčování knih. Pro tamní obyvatele je knihovna společně s kinosálem centrem místní kultury.

Krátká sezóna změní poměr sil mezi krušnohorskými zimními středisky

Krušné hory - Jen krátká a spíš nepovedená byla letošní sezóna pro lyžařská střediska ve východní části Krušných hor. Ne že by sněhu bylo málo, ale buď byl silný mráz, nebo naopak teplo, říkají vlekaři. Zároveň se mění i rozdělení sil mezi střediska zatímco dosavadní lídři Bouřňák a Telnice technicky spíše stagnují a na větší investice prostě nemají, začínají je dohánět Klíny nebo i lužická Jedlová.

Rybáři vysadili do horských vod na Mostecku tisíce pstruhů potočních

Litvínov - Zatím vypadají, jako kdyby ve vodě plavalo jen drobné smetí. Přesto tihle dvoucentimetroví drobečci dokáží udělat obrovskou radost. V Litvínově se povedlo rybářům odchovat jich na třicet tisíc. Pstruhy potoční teď přemístili z líhně do jejich domoviny, horských potůčků a jednoho chovného rybníka.

EXKLUZIVNĚ

Kde to žijeme? V Mostě je dráž než v Německu, ukázal nákup

Most, Olbernhau - Tahle informace řadě lidí pořádně hne žlučí. Němci, kteří mají několikanásobně vyšší příjmy, mají levnější potraviny než Češi. O víkendu si to potvrdili reportéři Mosteckého deníku, kteří v jeden den provedli srovnávací nákup v Olbernhau a v Mostě.

Klíny: Nová čtyřsedačková lanovka sveze lyžaře už příští zimu

Krušné hory - Vleky se v některých lyžařských areálech zastavily. Lyžařům a snowboardistům letošní zima v Krušných horách na Mostecku moc nepřála. Příští sezónu ale na lyžaře čekají novinky.

Meziboří získalo budovu bývalé střední školy. Zatím je prázdná

Meziboří - Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém posledním jednání schválilo bezúplatný převod prázdných objektů bývalé střední odborné školy Meziboří do majetku města. Objekty byly nevyužívané po spojení mezibořské střední školy se střední školou ve Velebudicích.

Špatný víkend mají za sebou lyžařské areály v Ústeckém kraji

Krušné hory - Špatný víkend mají za sebou lyžařské areály v Ústeckém kraji. Návštěvnost byla podle jejich provozovatelů minimální, na Telnici u Ústí nad Labem spustili vleky jen v neděli. Podle provozovatele areálu Jindřicha Holingera budou ale následující týden, kdy mají děti z nedalekého Ústí nad Labem jarní prázdniny, v provozu tři sjezdovky.

Pozor na zmrzlý sníh. Na Bouřňáku se těžce zranila lyžařka

Mikulov - V krušnohorském lyžařském středisku Bouřňák se ve čtvrtek před polednem těžce zranila šestatřicetiletá žena. Podle dosavadních informací vylétla z poměrně obtížné slalomové tratě pod vlek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT