VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné, místy se tvoří mlhy

Ústí nad Labem - Silnice v Ústeckém kraji byly ve čtvrtek ráno sjízdné bez omezení, místy se objevují silné mlhy. Vyplývá to z informací silničářů. Teploty v kraji se v 6.00 hodin pohybovaly od nuly do pěti stupňů Celsia.

Silnice v kraji jsou sjízdné, cesta k hranicím už otevřená

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji napadlo v horách od soboty dalších pět centimetrů sněhu, a místy se stále objevují sněhové přeháňky, které v nižších polohách přecházejí ve sníh s deštěm. Silnice v kraji jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit opatrně, doporučuje dispečer krajské správy silnic.

Vichřice: V Meziboří spadl vánoční strom, lidé na severu jsou bez proudu

Ústecký kraj - V Česku řádí silný vítr. V nárazech dosahuje až 130 kilometrů za hodinu. V Meziboří na Mostecku v noci před půlnocí spadl vánoční strom. Nikomu se nic nestalo. V Ústeckém kraji jsou po noční vichřici bez proudu desítky domácností, číslo nemusí být konečné. Na silnicích je ledovka.

Dobrá zpráva pro lyžaře: Klínovec začne jezdit už zítra

Krušné hory - Oprašte lyže a prkna, zimní sezona klepe na dveře. Skiareál Nový Klínovec už mobilizuje všechny lyžaře, zítra spustí vleky.

Na krušnohorských silnicích 3. třídy jsou zbytky sněhu

Ústí nad Labem - Na krušnohorských silnicích třetí třídy leží zbytky sněhu po pluhování nebo zledovatělá vrstva sněhu, v ostatních částech Ústeckého kraje jsou silnice většinou holé a sjízdné bez omezení. Vyplývá to z informací silničářů.

Ve vyšších polohách Ústeckého kraje sněžilo, silnice jsou sjízdné

Ústí nad Labem - V horských oblastech Ústeckého kraje v noci na pondělí sněžilo, silnice jsou tu sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací silničářů. Podle meteorologů se sněhové přeháňky mají objevit i přes den, především na horách.

Co s bývalou školou? Mohou tam být třeba byty pro seniory

Meziboří - Až několik desítek bytů pro seniory může v budoucnu vzniknout v budově někdejšího učiliště v Meziboří na Mostecku. Jde o plán soukromého investora, který by rád stavbu koupil od města.

Opravili centrum Meziboří. Místo starého asfaltu je dlažba

Meziboří - Po dvou měsících skončily v Meziboří práce na opravách tamního náměstíčka vedle městského úřadu. Včera mezibořský starosta Petr Červenka a zástupci stavební firmy plochu oficiálně zpřístupnili veřejnosti.

Hostem on-line byl Petr Červenka, starosta Meziboří a kandidát ČSSD

Meziboří -  V úterý ráno odpovídal na otázky čtenářů kandidát ČSSD Petr Červenka (63), bývalý poslanec a současný starosta Meziboří. 

Cyklisté možná budou moci projíždět oborou

Mostecko - Cyklistům opět svitla naděje. Státní podnik Lesy ČR se rozhodl v minulosti zakázat vstup do oplocených míst Obory Fláje. Města Meziboří a Litvínov dlouhodobě usilovala o znovuotevření obory a nyní vše nasvědčuje tomu, že by se to mohlo podařit.

Zámky a muzea se loučí, turistická sezona byla dobrá

Mostecko - Klesající zájem o kulturní bohatství se z hlediska návštěvnosti památek na Mostecku neprojevil příliš radikálně. Podkrušnohorské muzeum letos dokonce přivítalo rekordní počet návštěvníků. Program a expozice zlákaly turisty i k prohlídce zámků Korozluky a Jezeří.

Na houbaře čeká opravdová nadílka teprve koncem září

Mostecko - Letošní houbařská sezona se prozatím neřadí mezi ty nejúspěšnější. Počasí nebylo příliš příznivé, velké sucho vystřídaly povodně a následovalo opět období sucha. I když občas zapršelo, nestačilo to k tomu, aby se podhoubí zregenerovalo. Houbaři ale nemusejí zoufat, čas smaženic, houbových řízků a gulášů a dalších dobrot teprve přijde. Opravdové nadílky by se měli dočkat už koncem září a začátkem října.

Moldavská železnice může být na známce

Mostecko - V roce 2015 uplyne 130 let od spojení Prahy se Saskem prostřednictvím moldavské železnice. Připomínku výročí ve formě česko-německé poštovní známky podporují města, obce i kraj. Pro nápad Českojiřetínského spolku se vyslovila také německá ambasáda v Praze.

Práce na Flájském plavebním kanále osvobodily od roboty

Mostecko, Teplicko - Českojiřetínský spolek se soustavně snaží o obnovu a zachování památek, které připomínají Flájský plavební kanál a jeho okolí. Po dokončení rekonstrukce pískovcového podstavce s motivem svatého Antonína Peduánského, který je jedním z posledních svědectví existence zaniklé obce Fláje, se spolek chystá zaměřit svou pozornost na pomník Hanse Kudlicha. Mezi pomníkem, Flájským plavebním kanálem a okolními, dnes už v některých případech zaniklými obcemi, existuje zajímavá souvislost.

Cyklisté o pohodlnou dopravu na Dlouhou Louku nepřijdou

Litvínov - Skibus díky letošní dlouhé zimě na své trase Litvínov Dlouhá Louka najezdil mnoho kilometrů. Náklady na jeho provoz byly vyšší, než město Litvínov předpokládalo. Cyklisté se ale nemusejí obávat, že by kvůli zvýšeným nákladům na skibus došlo k omezení provozu oblíbeného cyklobusu.

V povodí znečištěného potoka v Jiřetíně došlo k úhynu ryb

Český Jiřetín - Znečištěný jiřetínský a Flájský potok a následný úhyn ryb. Tak to začátkem srpna vypadalo v obci Český Jiřetín. Někteří místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že mohlo dojít i k ekologické katastrofě.

V Meziboří možná vznikne levné bydlení pro mladé lidi

Meziboří - Mladým rodinám svitla naděje. V Meziboří by pro ně mohlo vzniknout bydlení zohledňující jejich sociální situaci. Jednodušší start pro mladé lidi možná zajistí zhruba čtyřicet malých bytů.

Historii pokladu Krušných hor přiblíží naučná stezka

Mostecko - Procházku panensky čistou přírodou podél unikátní technické památky, která je jedinou svého druhu v republice, nabízí nová naučná stezka. Vede od horního toku Flájského potoka až k ústí kanálu do Freiberské Muldy v německém Clausnitz.

Mostecko bude mít letní lanovku. Od příští soboty začne vozit turisty a cyklisty

Mostecko - Krušné hory na Mostecku nabídnou od příštího týdne lepší služby pro návštěvníky a začnou ještě více připomínat Krkonoše. Ze Šumenského údolí na Klíny a zpět se turisté i cyklisté dostanou novou čtyřsedadlovou lanovkou, která v zimě sloužila lyžařům.

Na jedinečnou přehradu Fláje se přijely podívat tisíce lidí

Český Jiřetín - Příjezdovou cestu lemuje kolona aut. Na místě netrpělivě postává nadšený dav tisíců lidí. Neodrazuje je ani proměnlivé počasí. Návštěvníci napříč generacemi snášejí kapky deště, aby na vlastní oči spatřili jedinečnou technickou památku.

Nová cyklostezka vznikne také mezi Klíny a Novou Vsí v Horách

Mostecko, Ústecký kraj - Cykloturistika vedle zimní a vodní rekreace patří k nejvýznamnějším odvětvím cestovního ruchu na severu Čech. Síť cyklostezek a cyklotras v Krušných horách se neustále rozšiřuje a její hlavní tepnou je Krušnohorská magistrála.

Jedinečná krušnohorská přehrada Fláje bude na známce

Český Jiřetín - Vodní přehrada Fláje se letos vedle Karlštejnska a osobností jako jsou George Orwel a Otto Wichterle objeví na poštovní známce. Prosadit téma Flájí na poštovní známku se Českojiřetínskému spolku podařilo již v dubnu minulého roku.

Rekreační autobusy vyrážejí do hor. Jak se dostat třeba na Malý Háj?

Chomutovsko, Mostecko - Cyklisté a turisté se již těší na sbírání prvních letošních kilometrů. Za krátko jim, tak jako každý rok, pomůže víkendová rekreační autobusová linka do Krušných hor.

V dětském domově si rádi hrají, chovají zvířata a chtějí vlastní sýr

Hora Svaté Kateřiny - Zvíře není jen milá společnost, ale také zodpovědnost. To už ví děti z Hory Svaté Kateřiny. Jak domácí zvířata žijí, jaký je z nich užitek a jak je chránit, se nejmenší dozvěděli na zábavném a poučném odpoledni. To pro děti z mateřské školy připravily děti z dětského domova.

Horské lesy umírají a na nové je málo peněz, varují experti

Mostecko - Pro lesníky je to stále noční můra: zpustlé hory pokryté pahýly stromů zničených kyselým deštěm. Desítky let staré vzpomínky na Krušné hory se znovu vynořují. Lesníci se obávají, že obnova původního ekosystému se zpomalí a v nejhorším případě zastaví. Nechtějí, aby skončila podpora hospodaření v nestátních lesích.

Foto od čtenáře: Jaro na horách? Ani zdaleka, podívejte...

Nová Ves v Horách - Aktuální fotografii zaslal Mosteckému deníku čtenář z Nové Vsi v Horách. Snímek dokládá, jak je letošní zima dlouhá a jarní počasí ne a ne přijít. Diskutujte: Má mrazivý duben nějaké své přednosti?

O Velikonocích čeká na lyžaře v Ústeckém kraji 30 až 70 cm sněhu

Krušné hory - O Velikonocích čeká na lyžaře v Ústeckém kraji na sjezdovkách 30 až 70 centimetrů sněhu a často i levnější jízdné. Lyžaři s pomlázkou budou v areálu Zadní Telnice na Ústecku na Velikonoční pondělí lyžovat celý den za 100 korun. Většina středisek chce po víkendu ukončit sezonu, zjistila ČTK. Meteorologové přitom předpovídají další sněžení.

Vlekaři si končící sezonu příliš nechválí, ovlivnila ji obleva

Ústí nad Labem - Provozovatelé lyžařských areálů v Ústeckém kraji většinou nehodnotí končící sezonu jako příliš dobrou, negativně ji ovlivnila lednová obleva. Ve srovnání s loňským rokem ale vyšla o něco lépe. V Krušných horách podle horské služby mírně přibylo úrazů.

V Úštěku a na Klínech vzniknou základny záchranné služby

Ústí nad Labem - V Úštěku na Litoměřicku a Klínech na Mostecku vzniknou nové základny zdravotnické záchranné služby. Stanice záchranky se bude přestavovat v Děčíně a Teplicích. Novinářům to řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Nový sníh prodloužil lyžařskou sezonu v Ústeckém kraji

Krušné hory - Nový sníh prodloužil lyžařskou sezonu v Ústeckém kraji, na svazích je ho od 25 do 80 centimetrů. O víkendu se tak znovu rozjedou i vleky v Alšovce na Chomutovsku, kde se minulý týden už nelyžovalo. Skiareál Bouřňák na Teplicku o víkendu sezonu nejspíš ale ukončí a mimo provoz zůstává Jedlová na Děčínsku.

Nový sníh nese radost lyžařům, námraza ale děsí řidiče na silnicích

Mostecko - Milovníci zimních sportů mají radost z další vydatné vlny sněžení. Jejich nadšení ovšem nesdílejí silničáři a řidiči.

Klíny: Kratší svahy, nejlepší výbava u sjezdovek v regionu

Klíny - Mostecký deník přináší reportáž z modernizovaného sportovního areálu. Jak se tam jezdí?  A chcete vyhrát permanentky? Čtěte dále.

V Krušných horách je na silnicích rozbředlý sníh, místy pozor na ledovku

  Krušné hory – V Ústeckém kraji leží dnes na některých silnicích rozbředlá vrstva sněhu po chemickém ošetření, jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Platí to na Ústecku či v Krušných horách, tam silničáři upozorňují i na možné sněhové jazyky. Na horských silnicích Mostecka je místy uježděná vrstva sněhu, pod ní může být ledovka. Sněží na Děčínsku, sněhové srážky omezují viditelnost v Krušných horách, na Ústecku, Litoměřicku, Lounsku či Mostecku. Meteorologové upozorňují na sněhové jazyky a náledí.

V Ústeckém kraji jsou dobré podmínky pro sjezdaře i běžce

Ústecký kraj - Lyžařské areály v Ústeckém kraji jsou v provozu, upravené jsou sjezdovky i běžecké tratě. Ve středu na některých místech připadlo deset centimetrů sněhu.

Lesy chtějí po firmách miliony za zničené stromy v Krušných horách

Mostecko - Státní podnik Lesy ČR vysoudil po mostecké uhelné teplárně United Energy 2,8 milionu korun za poškození lesů exhalacemi v roce 2000. Nejvyšší soud v Brně potvrdil oprávněnost odškodného nařízeného nižšími soudy a odmítl dovolání teplárny. Ta nechce rozhodnutí soudu komentovat, protože ho ještě neobdržela.

Užitečný a zábavný ŠKODA Park přilákal i seniory a rodiny s dětmi

Klíny - „Kdybych si měla vybrat auto, tak jedině českou škodovku!" prohlásí bez zaváhání seniorka Jiřina Lišková z Klínů. Stojí na parkovišti u Skiareálu Klíny v Krušných horách a čeká na rodinu, až se vrátí ze zimní testovací jízdy. Ty byly součástí sobotního ŠKODA Parku s doprovodnými celodenními akcemi vedle sjezdovek.

Silnice jsou holé, v Krušných horách může být ujetý sníh

Ústí nad Labem - Silnice v Ústeckém kraji jsou většinou holé, suché a vymrzlé. V Krušných horách ležela ráno na silnicích druhé a třetí třídy ujetá vrstva sněhu krytá posypem a je nutné tu jezdit velmi opatrně. Vyplývá to z informací silničářů. V úterý by v kraji mělo napadnout několik centimetrů sněhu.

Zimní střediska v Krušných horách nabídla řadu novinek

Krušné hory - Chystáte se na lyže a chcete přitom zůstat „doma"? Zimní sezona je v plném proudu a my se vám rozhodování pokusíme usnadnit.

Třicetiletý lyžař skočil na nejvyšším můstku na Klínech a vážně si poranil hlavu

Klíny - Skok na nejvyšším můstku nového snowparku na Klínech se stal včera osudným pro třicetiletého lyžaře. Ten se vážně zranil na hlavě. Do nemocnice v Ústí ho musel transportovat vrtulník.

Investoři žádají o stavbu 250 vrtulí v horách. Na Mostecku nebudou

Mostecko - Investoři podali v Ústeckém kraji kvůli přípravě velkých větrných elektráren v Krušných horách žádosti asi na 250 věží. Vyplývá to z žádostí v sytému EIA. Do října musejí získat všechna povolení, aby se na ně nevztahovaly přísnější zásady územního rozvoje.

Lyžařská sezóna je v plném proudu. Na svazích byly tisíce lidí

Krušné hory - Vydařený víkend mají za sebou lyžařská střediska v Ústeckém kraji. Výjimkou je Jedlová u Jiřetína v Lužických horách, kde se rozbil v sobotu vlek.

Silnice v Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné

Mostecko - Silnice v Ústeckém kraji jsou po nočním sněžení většinou sjízdné, silničáři ale nabádají ke zvýšené opatrnosti. Meteorologové na dnešek s dalšími srážkami nepočítají, během odpoledne se má vyjasnit.

Větrné elektrárny mají naplnit kasu krušnohorské obce Moldava

Krušné hory - Větrné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 54 MW by mohly stát nedaleko Moldavy v Krušných horách. Vítr by pro horskou obec, která má zhruba 270 obyvatel, přivál v nadcházejících letech několik desítek milionů. Peníze by na Moldavě šly na vybudování kanalizace, vodovodu, opravu hřbitova či zařízení mateřského centra pro matky s dětmi.

Pořádku na sjezdovkách pomáhají strážníci

Liberec, Severní Čechy, Krkonoše - Neukázněnost, bezohlednost, přecenění vlastních schopností. To, co se děje na českých silnicích, se v poslední době začíná objevovat i na českých sjezdovkách.

Horská střediska v Ústeckém kraji zažila perný víkend

Ústí nad Labem - Horská střediska v Ústeckém kraji zažila o víkendu velký nápor lyžařů. Kapacita parkovišť na některých místech sotva stačila náporu lyžařů, u lanovek a vleků se místy tvořily i fronty. I přes oblevu nabízejí zimní areály v kraji stále dobré podmínky a někde využili mrazivých nocí k dalšímu dosněžování. Na svazích leží až 40 centimetrů sněhu.

Do Krušných hor přišla obleva, lyžovat se dá ale pořád ještě dobře

Krušné hory – Až osmdesát centimetrů sněhu leží na svazích Krušných hor na Mostecku. Podmínky pro lyžování jsou i přes oblevu dobré, zní z místních lyžařských areálů. O svátcích si přijely do hor zasportovat stovky lidí. Lyžování je zatím bez front.

Na lyžování bez front u vleků lákají areály na severu Čech

Krušné hory - Lyžování bez čekání u vleků si mohou užít lyžaři v areálech v Ústeckém kraji. Přes mírnou oblevu je sněhu ve střediscích dostatek. Upraveno je několik desítek kilometrů běžeckých tras.

Počasí se projevilo na návštěvnosti na Bouřňáku, Klíny jsou spokojené

Ústí nad Labem  - Provozovatelé arálu v Klínech na Mostecku jsou spokojeni se začátkem lyžařské sezony. V dalších areálech Ústeckého kraje litovali o víkendu hlavně špatného počasí, které řadu návštěvníků od lyžování odradilo. Obleva ale podle nich kvalitě sjezdovek prospěje, řekli ČTK provozovatelé zimních středisek.

Sjezdovky na Mostecku jsou těsně před startem. Jaké jsou novinky?

Mostecko - V příštím týdnu se rozjedou vleky na Mostecku. Co nového si pro své návštěvníky přichystali v místních skiareálech? Lyžaři se mohou těšit na několik novinek zahrnujících více parkovacích míst, zmodernizované vleky i osvětlený snowpark. Příznivou informací pro ně také je, že ceny většiny středisek zůstávají stejné jako minulý rok.

V Ústeckém kraji se bude o víkendu lyžovat, často za nižší cenu

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji se bude o víkendu lyžovat, často za nižší ceny než v minulé sezoně. Na svazích leží od 30 do 50 centimetrů přírodního sněhu a většinou i další technický. ČTK to zjistila od provozovatelů lyžařských středisek v Ústeckém kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT