VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Na Meziboří přijede Josef Klíma, jeden z nejznámějších českých novinářů

Meziboří - Do horského městečka Meziboří dorazí novinář Josef Klíma. V budově bývalého kina bude 29. září od 17:30 vyprávět o svých pracovních zážitcích.

Šťastný konec! Ztraceného dědečka z hor našli v Německu

Hora Svaté Kateřiny – Velký kámen ze srdce spadl všem příbuzným a známým dvaaosmdesátiletého Karla Keila z Hory Svaté Kateřiny, který včera dopoledne vyrazil na nákup a nevrátil se. Muže dnes odpoledne našli němečtí policisté.

Tip Mosteckého deníku na výlet: Letecké muzeum v nedalekém Cämmerswalde

Cämmerswalde /FOTO/ – Je určené jak pro návštěvu rodin s dětmi, tak i pro zájemce o leteckou či jinou techniku. Asi tak lze ve stručnosti charakterizovat Flugzeugmuseum Cämmerswalde, které se nachází na okraji tohoto saského městečka. Leží pouhé tři kilometry vzdušnou čarou od Českého Jiřetína a asi třicet kilometrů od Mostu. 

Přehrada na Flájích byla víkendový hit. Lidi přilákalo ubývání vody

Fláje /FOTO/ – Stovky lidí o víkendu zamířily k přehradě v krušnohorských Flájích. Důvodů k návštěvě této lokality měli hned několik. Jednak bylo krásné počasí pro turistiku a flájské vodní dílo je turisty hojně navštěvované, ale hlavně přehrada se během celého měsíce července vypouští, takže dalším velkým lákadlem bylo podívat se, kolik ubylo vody a zda jsou k vidění zbytky likvidované obce Fláje, která musela právě výstavbě přehrady ustoupit.

OBRAZEM: Nová Ves v Horách slavila léto. Poprvé v rekonstruovaném parku

Nová Ves v Horách - Sobotní Letní novoveské slavnosti se letos poprvé uskutečnily v rekonstruovaném parku naproti obecnímu úřadu. Akci, při níž se hrálo divadlo, poslouchaly koncerty kapel, nebo byla k vidění módní přehlídka či útroby větrné elektrárny, si nenechalo ujít množství místních, ale i přespolních.

Výběr nového ředitele horské základní školy rozhádal starosty

Hora Svaté Kateřiny – Výběrové řízení na pozici ředitele základní školy v Hoře Svaté Kateřiny postihly velké neshody. Starostové horských obcí, které se na chodu školy podílejí, si po jeho konci téměř nemohou přijít na jméno.

Hladina přehrady klesá. Z Flájí se vypouští voda

Fláje – Z Flájské přehrady se v tomto týdnu začala vypouštět voda, a to významným způsobem. Mostecký deník o tom informoval Jan Svejkovský, mluvčí společnosti Povodí Ohře, která přehradu spravuje.

Škola Educhem mění vedení. Vlastimil Doležal od července nebude ředitelem

Meziboří – Střední škola Educhem, která sídlí na Meziboří, má před sebou velkou změnu. Za pár týdnů dojde ke změně ve vedení školy i stejnojmenné společnosti, která ji provozuje. Konkrétnější informace zatím chybí.

Ukázkové lidské mraveniště na přehradě. Vodní dílo Fláje otevřelo svou hráz

Fláje /FOTO,VIDEO/ – Zase jednou mohli lidé tam, kam to běžně nejde. Podívat se do úzkých chodeb i na zákoutí, která svou výškou berou dech. Povodí Ohře uspořádalo den otevřených dveří na Vodním díle Fláje. Návštěvníci se tak dostali přímo do útrob hráze. Akce se uskutečnila u příležitosti 130. výročí Moldavské dráhy, po které se přepravoval materiál na stavbu přehrady. Její okolí připomínalo z důvodu dlouhých front a ukázněného pohybu všech návštěvníků mraveniště. "Dorazilo přes pět tisíc lidí," řekl Mosteckému deníku mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Přehrada Fláje ukáže svá zákoutí. Její unikátní hráz se otevře veřejnosti

Český Jiřetín – Podívat se na místa, která nejsou běžně přístupná. Přesně takovou možnost budou mít lidé, kteří 16. května zavítají na přehradu Fláje. Od 9 do 16 hodin si návštěvníci budou moci prohlédnout vnitřní prostory unikátní duté hráze. 

Novinka pro horské pacienty: Léky si objednají na obecním úřadě

Hora Svaté Kateřiny – Pacienty praktického lékaře Pavla Lisického, který ordinuje v horách, čeká změna ohledně vypisování receptů na léky.

Meziboří vyráží do boje s neukázněnými pejskaři. Bude přísné

Meziboří – Meziboří stále častěji řeší problém s neukázněnými pejskaři, kteří nechají po svém miláčkovi válet hromádku na kterémkoli místě ve městě. Radnice se proto rozhodla, že si na takové jedince posvítí.

S pacientem do Německa? Horské obce mají nový plán

Mostecko - Starostové chtějí navázat spolupráci s nemocnicí v německém Olbernhau. Nejdůležitější bude postoj pojišťoven.

Meziboří už má rozpočet. Investuje třeba do osvětlení

Meziboří – Zastupitelé Meziboří schválili vyrovnaný rozpočet města ve výši 66,5 milionu pro letošní rok. Běžné výdaje činí 49 milionů korun.

Horské město pokácí stromy, které obtěžují pylem. Je to součást zvelebování

Meziboří - Obyvatele Meziboří čekají výrazné změny v centru horského městečka. Právě v těchto dnech startuje revitalizace parku před městským úřadem. Následovat bude rekonstrukce ploch v okolí parku.

Na horách bude nová lékařka. Myšákovou střídá Kutnerová

Hora Svaté Kateřiny – Od dubna bude v Hoře Svaté Kateřiny a v Nové Vsi v Horách nová lékařka pro děti a dorost. Moniku Myšákovou nahradí Eva Kutnerová.

Vysoké teploty a déšť zastavily vleky v Brandově a na Meziboří

Mostecko - Na Mostecku se včera lyžovalo jen v Českém Jiřetíně a na Klínech, kde mají doslova nával.

OBRAZEM: Brandov pořádal dětský karneval. Přišla mumie i Pipi Dlouhá punčocha

Brandov - Krušnohorská obec Brandov zažila v pátek v podvečer dětský karneval. Rej masek tak zaplavil zdejší penzion Na Čáře. Nechyběli v něm princezny, čarodějnice, piráti, želvy Ninja nebo policista s vojákem a lesní dělník. K vidění byla například originální mumie, o které rodiče prozradili, že ji dostávali do kostýmu více jak půl hodiny. Svými copy udivovala také malá Pipi Dlouhá punčocha. Děti si nejen zatancovaly, ale také zasoutěžily. Přítomní rodiče v sále pak pomocí hlasovacího lístku vyhodnotili tři nejhezčí masky.

Přechod do Německa v horách nad Litvínovem se má otevřít pro auta v dubnu

Mostecko, Sasko – České a německé úřady jednají o zprovoznění hraničního mostu v Brandově pro vozidla do 3,5 tun po dobu rekonstrukce mostu na hlavní silnici v Olbernhau. Zatím ještě není rozhodnuto, zda bude přechod otevřen pro auta trvale.

Údržbáři zachránili dívku, která zkolabovala. Starosta je ocenil

Meziboří – Obětavost a osobní statečnost prokázali zaměstnanci města Meziboří, když pomohli mladé dívce v nouzi.

Nejdřív křížovka, pak čtení. Věrná čtenářka Deníku oslavila devadesátiny

Meziboří - Marie Müllerová z Meziboří, jedna nejvěrnějších čtenářek Mosteckého deníku, oslavila minulý čtvrtek 90. narozeniny. Poblahopřál jí celý dům i šéfredaktor

Buchty a štamprličky. Na hory dorazilo masopustní veselí

Hora Svaté Kateřiny /FOTO,VIDEO/ – Mlha, sníh a vítr. I přes nepříliš příznivé počasí bylo ale ráno před devátou hodinou na náměstí v Hoře Svaté Kateřiny plno lidí. V maskách. Přesně v devět totiž odtud vyrazil průvod, kterým odstartoval masopust. Později vše doplnila zabijačka a k večeru se rozjede masopustní rej.

Kalašnikov pracoval v Hoře Svaté Kateřiny. Byl to příbuzný slavného vynálezce?

Hora Svaté Kateřiny – Příjmení slavného vynálezce a tvůrce legendárního samopalu Kalašnikova se objevilo mezi obyvateli krušnohorského města Hora Svaté Kateřiny za II. světové války, kdy zde pobývala poměrně početná skupina dělníků z východních zemí.

Děti z Hory Svaté Kateřiny budou v televizi. Promluví o vztahu s rodiči

Hora Svaté Kateřiny – Děti z Hory Svaté Kateřiny se objeví v pořadu České televize s názvem Děti na tahu. V rodinné talk show Martina Dejdara dostanou příležitost říct, co si myslí o svých rodičích, o vztahu s nimi a o všem, co považují za důležité. Diváci budou svědky několika zajímavých příběhů.

Policisté kontrolují auta u sjezdovek. Zatím neřešili žádnou krádež

Mostecko – Policisté ze stanice Nová Ves v Horách se v současné době v rámci preventivní činnosti zaměřují na kontroly aut zaparkovaných v blízkosti sjezdovek a běžeckých tratí. Dosud nezaznamenali žádnou krádež ani lákadla pro zloděje odložená na sedadlech.

Začal před čtyřmi lety, teď už je to tradice. Živý betlém v Hoře Svaté Kateřiny

Hora Svaté Kateřiny – Horské město Hora Svaté Kateřiny zahájilo adventní čas tradičně na náměstí, rozsvícením vánočního stromu. Již poněkolikáté ale při tomto aktu nechyběla jedna z velkých zajímavostí, a sice živý betlém, v něm dominuje mimino představující Ježíška.

Města se začínají odívat do vánočního hávu. Na Meziboří rozsvítili strom

Meziboří/FOTO/ - Na Meziboří začaly Vánoce. Před tamní radnicí se dnes vpodvečer rozzářil vánoční strom. Po slavnostním rozsvícení následoval ohňostroj. Děti z mateřské a základní školy pak zazpívaly koledy.

Petr Junek dostal vozík. Díky Němcům. "Konečně kopec vyjedu sám," říká

Meziboří – Tahle návštěva byla jednou z nejpříjemnějších, jakou kdy Petr Junek z Meziboří zažil. Po tvářích se mu málem začaly koulet slzy štěstí. Dvaačtyřicetiletý vozíčkář dostal vysněný elektrický vozík. Získala ho pro něj Oblastní charita Most díky své spolupráci s německými partnery. Petr tak bude moci chodníky kopcovitého města zdolávat bez pomoci blízkých a kolemjdoucích. Život se s ním ale dál odmítá mazlit, do cesty mu postavil zákeřnou chorobu.

OBRAZEM: V horách opravují větrnou elektrárnu. Vrtule musela dolů

Nová Ves v Horách - Porucha převodovky postihla jednu z větrných elektráren v Nové Vsi v Horách. Dolů tak musela obrovská vrtule, a to za pomocí jeřábu s dlouhým ramenem. „Na opravě se pracovalo několik dní, ale už je vše v pořádku," prozradil Mosteckému deníku šéf z opravárenské firmy Jan Červinka. V nejbližších dnech by se tak vrtule měla vrátit na své místo, znovu se roztočit a vyrábět elektřinu.

Nová Ves v Horách si připomene 450 let od první zmínky o obci

Nová Ves v Horách – Krušnohorské obec Nová ves v Horách si připomíná 450 let od první zmínky o ní. Stalo se tak v roce 1564, kdy majitelky panství Anna a Magdalena z Veitmile sepsaly na žádost poddaných takzvaný Handfest. Ten však není zakládající listinou obce, pouze její první zmínkou.

OBRAZEM: Nejlepší byli v nohejbalovém turnaji cukráři z Mostu

Nová Ves v Horách - Tradiční zábavu v podobě nohejbalového turnaje trojic opanoval v Nové Vsi v Horách tým mostecké Cukrárny u Kupců ve složení Jaroslav Kupec, Martin Strakoš a Václav Hartman. Akce se zúčastnilo celkem šest týmů, barvy jednoho z nich hájil i starosta obce David Kádner. 

OBRAZEM: Návrat do starých časů. Lesná ožila folklórem

Lesná - V rámci Viktoriánských slavností se na Lesné v Krušných horách uskutečnila přehlídka folklórních souborů z Čech, Moravy a sousedního Saska. Zahrát a zazpívat sem přijely dětský soubor Stázka z Teplé, který zpracovává převážně písně z Poohří, soubor Hořeňák z Lázní Bělohrad, který letos slaví 55 let trvání, Javor z Lomnice nad Lužnicí, zabývající se zvyky a obyčeji z jižních a západních Čech, Jirkovák, Skejušan založený Rusíny žijícími v Chomutově a citerová skupina Heimatgruppe Waldhäuser z obce Hohndorf.

OBRAZEM: Pekaři řádili na Klínech. Bavili sebe, hosty i návštěvníky

Klíny - Sportareál Klíny byl dějištěm oslav 55. výročí pekárny JAPEK, které se zde uskutečnilo jako Klínojapekaření aneb Vaši pekaři v pohybu. Pekaři se bavili nejen mezi sebou při množství soutěžních disciplín, ale bavili i hosty a příchozí návštěvníky. Zasoutěžit si mohli také oni. Součástí oslav byl i program pro děti, který přichystala nezisková organizace PRO Litvínov. Nechyběla ani autogramiáda sportovců nebo střílení do hokejové a fotbalové branky. Vše zakončila diskotéka.

Na Meziboří zateplují ostošest. Kulturák chtějí stihnout ještě letos

Meziboří – Do konce června stihli v Meziboří dokončit zateplení sportovní haly a budovy Technických služeb Meziboří. Obě akce, na které město získalo dotace, vyšly na více necelých devět miliónů korun. V letošním roce se bude ještě zateplovat objekt mezibořského kulturního zařízení.

Určitě opravíme knihovnu, zní z Brandova po úspěchu v soutěži

Brandov – Více než půl milionu korun přistane na účtu Brandova. Vysokou finanční odměnu horská obec získá díky úspěchu v tradiční soutěži Vesnice roku, kde v hodnocení Ústeckého kraje obdržela oranžovou stuhu. Zatím není jasné, na co přesně radnice peníze využije, za část z nich ale na sto procent opraví knihovnu.

Horní Jiřetín a Černice mají šikovné seniory. Ocenil je hejtman

Horní Jiřetín - Klub seniorů z Horního Jiřetín a přilehlých Černic sbíral úspěchy na soutěži s názvem Nejšikovnější senior, kterou vyhlásil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Jedna z členek klubu skončila na 2. místě v ručních pracích, další pak zcela ovládla kategorii související s fotografováním.

Poslední krušnohorská výrobna dřevěných hraček otevřela expozici

Nová Ves v Horách - Předválečné krušnohorské hračky a jejich historii představuje nová expozice v Nové Vsi v Horách na Mostecku. V srdci Krušných hor ji otevřela poslední česká výrobna dřevěných louskáčků a kuřáčků. Jednatelka společnosti NBW, jež pokračuje ve 125 let dlouhé tradici, Sonja Vydrová chce pomocí expozice poukázat na to, že také Krušné hory měly svou ojedinělou a proslulou výrobu.

Komu bude patřit prázdná škola? Meziboří hledá kupce

Meziboří - Pomalu ale jistě se rýsuje budoucnost již několik let opuštěného objektu na okraji Meziboří, ve kterém předtím sídlila střední škola. Z nabídek aktuálních zájemců, z nichž dva se zapojili doslova za minutu dvanáct, vyplývá, že v budově by měly vzniknout buď byty pro seniory, nebo pobočka brněnské vysoké školy.

Lyžovat se ještě dá, skiareály v kraji lákají na technický sníh

Ústecký kraj - Nejlepší podmínky má Klínovec, ale zajet můžete o do menších lyžařských středisek.

V kraji o víkendu lyžovalo několik tisíc lidí

Severní Čechy - V Ústeckém kraji o víkendu lyžovalo několik tisíc lidí, především na Klínech a Telnici. Přes teplé počasí sníh na sjezdovkách stále drží. Na Bouřňáku situaci dál komplikuje spor o nájem pozemků.

Poslední den prázdnin: Na sjezdovkách jsou ideální lyžařské podmínky

Ústí nad Labem - V zimních střediscích v Ústeckém kraji panují podle provozovatelů ideální podmínky pro sjezdové lyžování. Na Bouřňáku provoz nadále komplikuje spor o nájem pozemků. Kvůli nedostatku přírodního sněhu se v kraji zatím nedá příliš běžkovat.

Mladík si v lese u Litvínova málem uřízl nohu

Litvínov – V lese mezi obcí Klíny a osadou Rašov v horách u Litvínova se motorovou pilou vážně zranil neznámý mladík. Pila mu málem uřezala nohu. Sanitou zdravotnické záchranné služby byl převezen na parkoviště u hypermarketu Tesco v Litvínově, kde přistál vrtulník. Ten zraněného chlapce transportoval do ústecké Masarykovy nemocnice. Podle serveru e-mostecko mu je patnáct let. Nehoda se stala ve středu dopoledne.

Lidé museli v noci opustit své domovy, unikal plyn

Brandov – Začalo to obyčejným vysypáním popela. A mohlo to skončit tragédií, která by postihla několik rodin.

Silnice v Ústeckém kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné

Most - Silnice v Ústeckém kraji jsou většinou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací silničářů. Teploty v kraji se v 7.00 hodin pohybovaly od minus čtyř do plus jednoho stupně Celsia.

Na Jezeří zakládají chov pávů

Jezeří - Kdo v příští zámecké sezoně zavítá na Jezeří, nemělo by ho překvapit, pokud bude mít při procházce zahradami společnost. Vznešenou zvířecí společnost. Je totiž dost možné, že si vedle něj bude vykračovat páv. Zámek se pomalu stává chovnou stanicí pyšných ptáků. Podle kastelánky budou důležitou součástí v cestě k nové etapě historicky významného stavení.

Snad už konečně začne mrznout, modlí se na horách

Mostecko - Místo péřových bund lehké vesty, místo sněhu tráva. Počasí typické pro jaro semklo lyžařské areály a udělalo z nich mrtvé zóny. Meteorologové nově slibují, že pravá zima s lednovými teplotami dorazí příští týden. Během něho by provozovatelé vleků chtěli naplno zapnout sněžná děla a poprvé v sezoně připravit sjezdovky pro nedočkavé lyžaře.

Silničáři v Ústeckém kraji varují před mlhou a ledovkou

Ústí nad Labem - Silničáři v Ústeckém kraji varují před silnou mlhou na Ústecku, na silnici I/27 od Žatce směrem na Rakovník se tvoří ledovka. Vyplývá to z informací správy a údržby silnic. Teploty v Ústeckém kraji se v 7.00 hodin pohybovaly od minus dvou do čtyř stupňů Celsia.

Na běžkařské stopy v Krušných horách chybějí peníze

Ústecký kraj - Střediska sdružená do Krušnohorské bílé stopy nebudou mít dost peněz, aby vše udržovala. Snad pomůže prodej známek.

Lyžuje se jen na Klínovci. Ve zbylých areálech je pusto, čekají na mráz

Krušné hory - Provozovatelé středisek doufají, že následující dny budou mrazivé, aby mohli zasněžovat.

Novinky na horách: Na Klínech pojede vláček

Klíny - Dopravu po Klínech ulehčí lyžařům v zimní sezóně turistický vláček se třemi vagóny. Jezdit bude mezi sjezdovkou a horním parkovištěm. Stavět bude i u penzionu Stará škola.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT