Předchozí
1 z 5
Další

Veronika AndrýskováZdroj: DHK Baník Most
Se svojí výškou by se neztratila ani v basketbalovém týmu, ale Veronika Andrýsková zahořela pro jiný sport házenou. Je novou posilou špičkového týmu z Mostu Černých andělů. Do Mostu přišla ze Sokola Poruba, házenkářské zkušenosti ale sbírá už i v reprezentačním týmu.

Veronika AndrýskováZdroj: DHK Baník Most

„S házenou jsem začala v první třídě na základní škole. Začínala jsem v Kunovicích, protože bydlím v Ostrožské Nové Vsi a nejbližší házenkářský klub byl právě tam. Postupně jsem se přes DHK Uherské Hradiště dostala až do Zlína, kde jsem nastoupila na střední školu a současně jsem tam začala hrát za dorost. Ve Zlíně jsem strávila 4 roky, než jsem přestoupila do Ostravy, kde jsem v Sokolu Poruba působila dvě a půl sezony. A teď jsem tady v Mostě,“ vypráví vytáhlá hráčka, od které si mostecký trenér Jiří Tancoš slibuje, že nahradí tělesně podobně stavěnou Alici Kostelnou.

Veronika AndrýskováZdroj: DHK Baník Most

Andrýsková házenkářské geny nepodědila. V rodině je jedinou, která se lepkavému míči věnuje. „Taťka hrával basketbal a volejbal, jenže žádný klub jsme nikde blízko neměli, tak jsme zkusili házenou. Já se k ní dostala v podstatě tak, že kamarádka na základní škole házenou hrála a přesvědčila mě, abych si to vyzkoušela, jestli mě to nebude bavit. Zkusila jsem to a dnes už je to nějakých šestnáct let, co se tomu věnuji,“ usmívá se blonďatá házenkářka.

Veronika AndrýskováZdroj: DHK Baník Most

Samotnou Veroniku Andrýskovou nabídka z Mostu hodně překvapila. „Vůbec jsem to nečekala. Původně jsem plánovala, že bych šla hrát do zahraničí, ale to bohužel kvůli aktuální situaci, škole i dalším okolnostem nevyšlo. Musím ale říct, že mě zájem Mostu příjemně překvapil. Dlouho jsem to promýšlela, ale přesvědčilo mě, že Most má výsledky a pro mou kariéru to bude jednoznačně krok kupředu i s ohledem na to, že chci v budoucnu pomýšlet na zahraniční angažmá,“ poukazuje Andrýsková a poodhaluje své sny, které se váží k zahraničí.

Veronika AndrýskováZdroj: DHK Baník Most

„Odmalička je můj sen zahrát si v nějakém zahraničním týmu. Nejvíc mě láká asi Německo, možná Francie, ale tam je to trochu jiný házenkářský styl. Nemám ale vyloženě vysněný tým, za který bych chtěla nastupovat.“