Předchozí
1 z 4
Další

Miroslav Rykl

Miroslav Rykl, někdejší tvrdý bek mančaftu z města pod úpatím Krušných hor a dlouholetý vedoucí mužstva převzal před utkáním 41. kola Tipsport extraligy s Plzní ocenění za svou dlouholetou práci, dárky a dres s číslem 2 000.

Miroslav Rykl

„Abych pravdu řekl, tak si na první zápas na střídačce jako vedoucí mužstva ani nevzpomenu. To už je tak dávno. To bych musel někde hledat, ale myslím si, že už bych to ani nenašel. Ani si nevzpomenu, jestli to bylo doma nebo venku,“ říká s tím, že první sezona v nové funkci byla odlišná od těch, které se odehrávají v současnosti. „Určitě bylo všechno klidnější, více se komunikovalo a byl to jiný styl života, než je dneska,“ doplňuje. Hokej se podle jeho slov hodně změnil. „Dnešní kluci více bruslí a jsou daleko více v pohybu a rychlosti. Za nás to bylo možná pomalejší, ale zase se hrálo hodně technicky,“ dodává.

Miroslav Rykl

Na to, že by dosáhl mety dvou tisíc zápasů, přiznává, že ani nepomyslel. „Ani jsem to nijak nepočítal. Samotného mě to překvapilo,“ svěřuje se. Jako hráč, v Litvínově odehrál 13 sezon a další dvě na vojně v Dukle Liberec a čtrnáct zápasů odehrál v Dukle Jihlava, se kterou získal titul mistra ČR, toho zažil hodně.

Miroslav Rykl

Hodně zážitků má také z pohledu dlouholetého vedoucího mužstva. To, co prožívá jeho Cheza v současnosti, jej trápí, stejně jako celou řadu fanoušků klubu. „Byly doby, kdy jsem sezony prožíval úžasně, ale letos je to smutné. Nedaří se nám, máme i smůlu. Trápí to nejenom mě, ale všechny. Musíme doufat, že to dobře dopadne. Jako hráč jsem podobných situací zažil taky hodně. Když jsme hráli o sestup, tak jsme si vždycky řekli a věřili, že se nám povede dostat někoho pod sebe a vždycky se nám to povedlo. Proto věřím i v této sezoně, že se nám podaří toho jednoho pod nás dostat,“ uzavírá.