Předchozí
1 z 5
Další

Veronika MikuláškováZdroj: Deník/Edvard D. Beneš

Byla výraznou tváří mládežnických reprezentací, za sebou má i debut v áčku při mistrovství Evropy, naposledy se společně se spoluhráčkou Dominikou Müllnerovou dostala mezi výrazné osobnosti nejvyšší ženské MOL ligy. Mikulášková je házenkářkou nové nastupující generace, ale hvězdné manýry u ní nehledejte. Naopak!

Veronika MikuláškováZdroj: Český svaz házené

Dokázala to při individuálním tréninku v době koronavirové krize, kdy hráčky Černých andělů pracovaly na kondici v domácím prostředí. Mikulášková na sobě makala po házenkářské stránce a ještě ve volnu stíhala pomáhat tatínkovi v lese se sázením nových stromků, aby zmírnila kůrovcovou kalamitu v Oderských vrších. „Rodina mě obrovsky podporuje. Jsem už nějaký ten pátek od domova, kam to mám 400 kilometrů, ale doma za mnou stojí. I když to občas nemají se mnou lehké, tak doufám, že vědí, jak si jejich podpory vážím,“ říká Veronika Mikulášková, která do Mostu odešla v patnácti letech, přestoupila na místní gymnázium, kde úspěšně odmaturovala.

Veronika MikuláškováZdroj: DHK Baník Most

„A nastoupila jsem na pražskou Fakultu tělesné výchovy a sportu na obor kondiční trenér,“ dodává ke svému vzdělávání, které má opět blízko ke sportu. V mosteckém týmu je spokojená. V poslední sezoně s ním ochutnala i nablýskanou Ligu mistrů. „Jelikož už se mi splnila Liga mistrů, tak bych si přála, abychom se tam zase vrátily. Jinak samozřejmě myslím na důležité věci, hlavně aby se nám vyhýbala zranění a mohly jsme tak dál sbírat týmové úspěchy,“ vypočítává brunetka, která se svým týmem bohužel naposledy ukončila předčasně sezonu kvůli nepříjemné situaci ve světě.

Veronika MikuláškováZdroj: DHK Baník Most

Jaký je její házenkářský sen? Samozřejmě by ráda jednou zkusila zahraničí, ale pozor! V žádném našlapaném týmu, co kosí soupeře jako kombajn obilí.

Veronika MikuláškováZdroj: Dominik Síbr

„Občas si říkám, že by bylo pěkné jít přímo do světového klubu, ale představte si, že jdete do průměrného zahraničního klubu a s ním dosáhnete světové úrovně! To by byla teprve pecka. Představa, že právě já mám možnost tvořit jeho budoucnost a přepisovat historii, mě dokáže neskutečně nadchnout,“ nechá Mikulášková nahlédnout do svých představ a pokračuje v malování budoucnosti: „Chtěla bych si to sama vybojovat, abych si pak mohla říct: Jo holka, ty si to dokázala. Mít ze sebe dobrý pocit a aby má rodina na mě mohla být patřičně hrdá.“