Předchozí
1 z 5
Další

Charlotte CholevováZdroj: DHK Baník Most

Po Veronice Andrýskové a Valerii Smetkové je Charlotte Cholevová třetí letošní posilou mosteckých házenkářek a je tomu pár dní, kdy si mohla na krk pověsit svou první mosteckou medaili. Vyhrála totiž s týmem Černých andělů Český pohár. Jaká byla vůbec její cesta za házenou?

Charlotte CholevováZdroj: DHK Baník Most

„Moje házenkářská kariéra zatím není moc dlouhá. Začínala jsem s házenou v Ostravě Hrabůvce a následně jsem přestoupila do HK Hodonín, za který jsem v letošní sezoně hrála MOL ligu. Vlastně jsem prozatím vystřídala jen dva kluby, ale doufám, že tím, že jsem přišla do Mostu, budu mít větší šanci se ukázat a zahrát si i lepší soutěže,“ říká Charlotte Cholevová, která házenkářské geny podědila a vlastně pokračuje v rodinné tradici.

Charlotte CholevováZdroj: DHK Baník Most

„My jsme házenkářská rodina, tatínek hrával, děda z tátovy strany také a házené se věnuji já i mí sourozenci. Starší bratr házenou hrál, ale kvůli zranění musel ukončit kariéru. A můj bratr dvojče je aktivní házenkář ve Frýdku Místku. U nás se tedy asi házenkářské geny dědí a jak říká tatínek, v naší rodině není házená oblíbený sport, ale životní styl,“ směje se sympatická blondýnka.

Charlotte CholevováZdroj: DHK Baník Most

Naposledy zažila nepříjemnou sezonu, kterou narušil koronavirus a také v házené přišla stopka. Jak trávila volný čas bez oblíbeného sportu? „Byla jsem doma, ale jinak se toho pro mě moc nezměnilo, protože jsem každý den trénovala. Když mi skončila smlouva v Hodoníně, zůstala jsem doma, ale zároveň už jsem už dostávala tréninky z Mostu. My už jsme byli v posledních týdnech v kontaktu s mosteckými trenéry, takže kondiční přípravu na dálku jsem absolvovala stejně jako mostecké hráčky,“ dokresluje Cholevová.

Charlotte CholevováZdroj: DHK Baník Most

Mimo házenou jí na další aktivity moc času nezbývá. „To je dost těžké, protože já se házené snažím dávat maximum a moc volného času už mi pak na jiné věci nezbývá.“