Předchozí
1 z 4
Další

Házenkářka Eva Bezpalcová

„Původně jsem to zkoušela i na pivotu a celkem mě to bavilo, ale teta trenérka mě postavila do brány, protože mě moc nebavilo běhat a brankářek bylo málo. A už jsme u toho zůstala. V osmnácti letech jsem dostala nabídku jít hrát Interligu do Jindřichova Hradce, tam jsem se poprvé potkala s Hankou Martinkovou, se kterou jsme se pak sešly i v Mostě,“ vzpomíná Eva Bezpalcová na bývalou spoluhráčku a vytáhlou kanonýrku Mostu.

Házenkářka Eva Bezpalcová

Zatímco Martinková už si užívá rodiny, Bezpalcová je stále úspěšně v akci. S Mostem už má šest českých titulů. Na sezonu si odskočila dokonce do Španelska, kde týmu Tenerife pomohla z druhé ligy mezi elitu. Takže ve své sbírce má jednu exotickou medaili. Po ročním angažmá ve slunném Španělsku, ale přišla opět nabídka z Mostu a Bezpalcová je zpět pod Hněvínem.

Házenkářka Eva Bezpalcová

„Dost mě to mrzelo, když jsem se dozvěděla, že nebudu příští rok pokračovat na Tenerife. O to víc, když jsme si tu nejvyšší soutěž vybojovaly. Ještě před koncem sezony nám vedení řeklo, že pokud ten postup dokážeme, že si nás tam všechny nechají, ale vlk taky sliboval. Ještě jsem se to dozvěděla celkem pozdě, kdy většina klubů už má tak nějak naplanované, kdo v týmech bude hrát a kdo ne. Takže jsem byla v dost stresové situaci. Ale sezona se mi naštěstí povedla, takže jsem tušila, že by mohlo přijít nějaké slušné angažmá,“ vybavuje si Bezpalcová. 

Házenkářka Eva Bezpalcová

A přišel již zmíněný návrat do Mostu. Tady brankářka rozhodně neprohloupila, protože se dokázala se spoluhráčkami probít do nablýskané Ligy mistrů. Tedy do soutěže, kterou před Mostem žádný jiný ženský celek nehrál. „A to musím říct, že byl vážně zážitek. Hrát ve skupině s maďarským Györem, tedy nejlepším týmem na světě. Na každém postu mají hráčku světových kvalit. Na tohle budeme vzpomínat do konce života,“ usmívá se házenkářka s červeným přelivem na hlavě.