V divadle Rozmanitostí se 2. února hraje představení pro děti od tří let Tři čuníci nezbedníciářčáář. Tři prasátka,Vašík,Pašík a Boubelka, vedou spor o nejlepší materiál na stavbu domku. Co je kvalitnější? Sláma, dřevo, nebo kámen? Jejich spor vyřeší zlý vlk, který na prasátka dostal náramnou chuť. Představení začíná v 10.00 hodin.

 

Dům dětí a mládeže pořádá ářčáářpololetky se zvířátky 1. - 3. února od 10.00- 16.00 hodin, vstupné je krmení pro zvířátka.

 

V neděli budou mít radost všichni příznivci animovaných pohádek. Mostecké kino Kosmos promítá komedii Spláchnutej. ářčáářářčáářKdyž Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia - DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie Spláchnutej, stojící na precizní americké počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru, který je opravdu pro každého. Příběh Spláchnutýho se odehrává v ulicích britské metropole a překvapivě také pod nimi. Jeho hrdinou je rozmazlený myšák z lepší společnosti Roddy St. James, který si užívá status domácího mazlíčka. Když se v luxusní rezidenci jeho páníčků objeví kanálová krysa jménem Sid a dostane chuť na jeho místo, připraví Roddy ďábelský plán na vetřelcovo vyhoštění, jehož hlavní částí je spláchnutí Sida záchodovou mísou zpátky do kanálu. Jenže kdo jinému jámu kopá. V podzemí Roddy ke svému překvapení objeví obrovské město, v němž se seznámí s Ritou, mimořádně chytrou myší, která se vyzná ve zdejší tlačenici. Protože se chce Roddy především bezpečně dostat zpátky domů, bez její pomoci se neobejde - zvlášť když se nechtěně připlete do cesty zdejšímu krutovládci von Ropušákovi, jenž k smrti nenávidí všechny hlodavce. Ten má navíc armádu všehoschopných poskoků, ochotných Roddyho s Ritou pronásledovat na souši, ve vzduchu, ve vodě i pod ní. V londýnských kanálech bude proto pořádně horko, mnohem víc, než by si oba naši hrdinové přáli. Promítání nedělní pohádky začíná od 15.00 hodin.

Miroslava Huláková