V Havrani již tento víkend oslaví 730 let od založení obce. V sobotu 13. srpna od 13 do 17 hodin bude na tamním hřišti připravena veselice. Návštěvníci zhlédnou ukázku práce Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, ukázku techniky a výstroje Policie ČR nebo výcvik psů. Zajímavá také bude výstava ručních prací Klubu žen Volevčice. Nejen pro děti obec připravila pouťové atrakce. Připraveny budou kolotoče, houpačky, skákací hrad, střelnice a rodeo býk.

Zájemci také mohou zhlédnout ukázku zapomenutých krušnohorských řemesel. Na místě bude stánek s výrobky dřevovýroby. Večer bude patřit taneční zábavě. Ta se uskuteční v tamní Sokolovně od 20 hodin. Zahraje skupina Sortiment a Michal David revival.

Na náměstí v Mostě se v sobotu 13. srpna uskuteční letní slavnosti soukromého rádia. V rámci hlavního programu vystoupí od 17 hodin Josef Vágner, o hodinu později Petr Kotvald a poté Kamélie, Janek Ledecký a Žentour. Celá akce začíná od 14 hodin.

Pro příznivce umění se tradičně naskýtá možnost navštívit tentokrát již 3. malířské sympozium Benedikt Most a nahlédnout malířům pod štětec. Sympozium se koná od 10. do 17. srpna na Benediktu v Mostě. Umělce při práci můžete sledovat do úterý 16. srpna.

Pohádky

Na tradiční pouť a koncert zvou o víkendu Hornojiřetínští.

„V sobotu odpoledne mohou děti zhlédnout hrané pohádky pro děti. Pak bude následovat divadlo pro dospělé, pustíme také dokumentární filmy a chystáme i výstavu fotografií. V neděli bude spíše historický program, účinkovat budou třeba historičtí šermíři,“ uvedl k programu místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt, který dodal, že v sobotu od 17 hodin se uskuteční v tamním kostele koncert. Na něm vystoupí světoví umělci, japonská sopranistka, pak varhaník a violoncellista.

„Hrát se budou světoví skladatelé, například Mozart, Beethoven, Janáček. Bude se hrát také Franz Glaeser, místní rodák, který působil jako skladatel ve Vídni a v Dánsku,“ doplnil místostarosta.

Při pouti se v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční také mše, v sobotu od 11 hodin v neděli od 12 hodin.