Vystoupení začíná v 19 hodin v Městském divadle v Mostě. „Společně předvedou například výběr z Cikánských písní Antonína Dvořáka, ale na programu večera jsou i nejkrásnější světové árie a sólové skladby pro harfu,“ uvedla včera Alena Černá z producentské společnosti ArcoDiva.

Kdo je Kateřina Englichová

Absolventka Curtisova institutu ve Filadelfii, vítězka Pro Musicis International Award v New Yorku Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Spolupracovala s významnými umělci, soubory a dirigenty.

Vystupuje po celé Evropě, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. Jako sólistka měla možnost vystupovat v sálech jako jsou Beethoven Saal v Bonnu, Theatre Atheneé v Paříži, Auditorio de Nacional de la Musica v Madridu, či v komorním sále Berlínských filharmoniků. S Českou filharmonií debutovala v roce 2008

Kdo je Andrea Kalivodová

Mezzosopranistka Andrea Kalivodová po konzervatoři a akademii múzických umění odjela do Vídně kde absolvovala stáž na Universität für Musik und Darstellende Kunst a zúčastnila se tam také mezinárodních mistrovských kurzů. Na základě 1. ceny nadace Emy Destinové v Londýně koncertovala v Covent Garden.

Vystupovala se sólistou Metropolitní opery Leo Nuccim, na galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve vídeňském Konzerthuasu a dalších významných akcích. Hostuje v Národním divadle moravskoslezském, v opeře v Ústí nad Labem, ve Státním divadle v Košicích. Od roku 2002 spolupracuje se Státní operou Praha a od roku 2003 tam působí jako sólistka.

(sh, oh)