Městské divadlo v Mostě v příštích měsících uvede derniéry hned tří inscenací. Diváci mají poslední možnost shlédnout Pozvání na večírek, Přelet nad kukaččím hnízdem a inscenaci Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství, informovala mluvčí divadla Tereza Braumová.

Drama Přelet nad kukaččím hnízdem zvítězilo v anketě Cena diváka jako INSCENACE ROKU 2013. Představitelé hlavních rolí Aleš Petráš a Zita Benešová zvítězili v kategorii Nejlepší herec a herečka roku 2013. V roce 2015 se inscenace stala absolutním vítězem FESTIVALU YOUNG FOR YOUNG.

První rozloučení proběhne 29. března na Komorní scéně v 19 hodin, kdy se bude naposledy hrát Pozvání na večírek v režii Milana Schejbala. Diváci uvidí, co se stane, když se na večírku náhodou potkají tři páry, které před lety rozdělil rozvod. Hrají Jan Beneš, Veronika Týcová, Michaela Krausová, Vít Herzina, Jakub Dostál a Anna Fixová.

11. dubna divadlo naposledy uvede inscenaci Přelet nad kukaččím hnízdem v režii Pavla Kheka.

Třetím rozloučením bude Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství s Jiřím Krausem a Radimem Madejou v hlavních rolích. Derniérové představení se koná 27. dubna v rámci Mezinárodního knižního veletrhu a divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti. "Diváci si spolu s kulturním zážitkem mohou odnést i malý dárek v podobě kuponu s 50% slevou na vstup na 22. Mezinárodní knižní veletrh," sdělila Braumová.