James žije se svou rodinou v Praze, kde vystudoval imunologii a krátce pracoval také v Akademii věd ČR, pak se ale začal věnovat muzice. První profilové album Chapter IV natočil za účasti Emila Viklického či kontrabasisty Petra Dvorského.

Mnohem známější je ale ve světě. Harries má oprávněné mezinárodní ambice. Nabízí se srovnání s Irem Glenem Hansardem, který spolu s Markétou Irglovou prorazil díky filmu Once. Harries má podobné melancholicko-zemité zpívání, které člověka vyladí na posmutnělou strunu. Všestranný Harries umí vydupat energii z ticha a zároveň se drží linie folkrockových žánrů. Přitom má jeho hlas spoustu výrazových poloh a žádná z nich nepůsobí křečovitě nebo odtažitě.Umí se ponořit i do vláčných, šerosvitných mlhovin tónů (Dream), ale nefňuká jako řada jiných britských zpěváků.

Mezi syrovostí, sychravostí a křehkostí nejsou pevné předěly, Harries umí píseň gradovat, od zklidněných tónů se žene s kapelou vzhůru jako příboj. Lze ho slýchat jako častého hosta spousty zahraničních muzikantů, skládá filmovou hudbu, má na svém kontě i operu uvedenou v naší pražské divadelní kapličce, skládá i pro film v soundtracku k filmu Snowboarďáci, se nachází jeho píseň Don’t Pinch Me.

Miroslava Huláková