Koncert, který má příznačný název Hudební soaré zimní romantika x klasika, se bude konat 18. ledna od 19 hodin v Městském divadle v Mostě. Vstupenky jsou stále k dostání v pokladně divadla. Senioři a studenti platí polovinu.

„Ohlédnu-li se jako vždy na minulý rok, musím konstatovat, že všechny plánované koncerty se uskutečnily, a to díky především zájmu stálých a dalších posluchačů a také díky neustálé přízni mecenášů, mezi něž patří například Ústecký kraj, město Most, Městské divadlo v Mostě a celá řada firem a společností, bez nichž by se toto hudební dění nemohlo konat," uvedl Petr Macek. Posluchači na všech koncertech s nadšením ocenili výkony Festivalového orchestru, dirigentů a sólistů a možnost slyšet doslova „na přání" spoustu hudby různých žánrů a mnohdy svým potleskem ve stoje si vyžádali přídavky.

V lázních

Festivalový orchestr Petra Macka vstoupil do nového roku účinkováním v Mariánských Lázních v kulturním domě Casino, kam ho na 1. ledna pozvalo ředitelství lázní. Zábavný koncert se setkal s velkým úspěchem u zahraničních i tuzemských posluchačů.

Na tři stovky si jich udělalo radost poslechem populárních melodií J. Strausse a celé řady operetních melodií F. Lehára, E. Kalmána a dalších, které zazpívali sólisté Venuše Dvořáková, Roman Krebs a Vladimír Jelen.

Festivalový orchestr udělal radost svým výkonem i ministru kultury Danielu Hermanovi, který se nečekaně objevil na tomto večeru a po koncertě přišel osobně za umělci a doslova nadšený poděkoval a pogratuloval za příjemné muzicírování. (vok)