V celé naší republice proběhla výtvarná soutěž „Děti proti chudobě". Děti, které se do soutěže zapojily, věnovaly své obrázky humanitární organizaci ADRA ČR, která je ve veřejné dražbě proměnila na finanční pomoc pro děti z České republiky, Bangladéše, Keni a Mongolska.

Soutěže se zůčastnily i děti z Mostu a Obrnic. Odborná komise vybrala z 2 430-ti prací padesát nejzdařilejších kreseb, z nichž byla vytvořena putovní výstava, kterou lze zhlédnout do 26. září v běžné provozní době MKM.

Občanské sdružení ADRA je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Pomáhá jak při mimořádných událostech, tak při realizaci dlouhodobých rozvojových projektů. Usiluje o zvyšování úrovně života a zdraví obyvatel České republiky, rozvojových zemí a všech lidí, kteří jejich pomoc potřebují. A to bez rozdílu rasy, pohlaví, vyznání nebo náboženského přesvědčení. Adra ČR se angažuje v Bangladéši, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Indii, Kambodži, Keni, Libanonu, Moldavsku, Pákistánu, Rusku, Srbsku, Srí Lance, Thajsku, Vietnamu, USA a Zambii.

Za období své existence ADRA pomohla ve více než 35 zemích světa.

Miroslava Huláková