VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Litvínově se konají Svatomichaelské slavnosti

Litvínov /PROGRAM/ Litvínov čeká jedna z největších oslav v roce. Svůj svátek totiž oslaví patron města Michael. Svátek patrona města svatého Michaela archanděla si Litvínovští připomínají každoročně, a to Svatomichaelskou slavností, která začne již v neděli.

26.9.2009
SDÍLEJ:

Svatomichaelské slavnosti v Litvínově v roce 2008.Foto: DENÍK/Václav Veverka

Oslavy mají světský i duchovní charakter a probíhají v několika dnech na různých místech. V kostele, který je zasvěcen svatému Michaelu archandělovi se koná mše svatá, celebrovaná biskupem litoměřickým, varhanní koncert, vyhledávanou zajímavostí je Missa jazz v podání Studentského big bandu, Pěveckého sboru gymnasia TGM a komorního seskupení Zastaveníčko.

Náměstí pak bude patřit tradičnímu staročeskému jarmarku, pohádce Docela velkého divadla, chybět nebude ani místní dechová kapela. Vyvrcholením hlavního programu slavností je folkový koncert, který mívá zpravidla velkou návštěvnost. V případě nepříznivého počasí bude část programu přesunuta do Docela velkého divadla.

„Svatomichaelské slavnosti město vyjdou na 280 tisíc korun. Větší část, ale město zaplatilo ze sponzorských darů,“ sdělila Eva Maříková, tisková mluvčí Litvínovské radnice. Vedení města návštěvníkům doporučuje zhlédnout nedělní Jazzovou mši, která se koná obrok, pondělní ztřeštěný kabaret Kašpárek v rohlíku a výstavu Tom Kůs – Vše troj + dvourozměry. Vernisáž nové výstavy proběhne v městské Galerii Radniční sklípek. Kabaret Kašpárek v rohlíku lze zhlédnout v pondělí na náměstí Míru. Ve 14 hodin začne první část ztřeštěného kabaretu pro děti i dospělé. V 16 hodin bude koncert pokračovat.

Z části bude otevřen i zámek

Mimo řadu divadelních, hudebních a dalších zábavných vystoupení jsou na programu slavností také výstavy. V Zámku Valdštejnů bude instalovaná expozice aranž ovaných květin. „Chceme návštěvníkům umožnit přístup do zámku, takže výstava květin bude umístěna v pravém křídle zámku, kde jsou salónky a konají se tam svatební obřady. Vloni měla prezentace květin velký úspěch. Do budoucna by jsme chtěli z výstavy udělat tradici. Letos měla litvínovská květinářství volnou ruku, jaké květiny do expozice zvolí,“ řekla Dáša Wohanková, z propagace města. Výstavu aranžovaných květin lze v zámku navštívit v pondělí i úterý od 10 do 17 hodin.


Neděle 27. září

Docela velké divadlo, 14.00 hodin

Habánkova autorallye

Děti navigují své rodiče v jedinečné dětské automobilové rallye.

Startovné 70 korun na osobu a na auto jedna psí konzerva pro litvínovské opuštěné a policejní psy

Kostel sv. Michaela archanděla, 19.00 hodin

MISSA JAZZ

Autor Jaromír Hnilička společně s North Big Band Litvínov a pěveckým seskupením Zastaveníčko

Pondělí 28. září

Náměstí Míru, 9.00 – 18.00 hodin

Kantořinka

Koncert dechové hudby

Kostel sv. Michaela archanděla, 9.00 hodin

Svatováclavská mše svatá

Voigtovy sady, 9.30 – 17.00 hodin

Jízdy na koních, skauti

Hry, soutěže, ukázky z tábornické praxe

Skautské středisko Perun Litvínov

Atrakce pro děti

Nám. Míru, pódium, 10.00 hodin

Dlouhý, široký a bystrozraký

Pohádka, Divadlo rozmanitostí Most

Zámek Valdštejnů, 10.00 – 17.00 hodin

Výstava aranžovaných květin

Prezentace litvínovských květinářství

Voigtovy sady, 11.00 – 15.00 hodin

Veselé dovádění, vezeme vám za třídění

Odměna pro děti a rodiče za celoroční třídění odpadu

Zábava, soutěže, dárky

ENVICON s.r.o

Nám. Míru, plocha pod pódiem, 11.00 hodin

Litvínovské mažoretky

Nám. Míru, pódium, 11.30 hodin

Zastaveníčko

Koncert pěveckého seskupení

Nám. Míru, pódium, 12.30 hodin

Zdarr

Koncert mostecké hudební formace

Kostel sv. Michaela archanděla, 14.00 – 17.00 hodin

Prohlídka kostela a kaple bratrství

Nám. Míru, pódium, 14.00 hodin

Kašpárek v rohlíku

1. část ztřeštěného kabaretu pro děti a dospělé

Nám. Míru, pódium, 14.00 hodin

Kašpárek v rohlíku, koncert

Bejbypank pro aktivní rodiče a jejich děti.

Kostel sv. Michaela archanděla, 19.00 hodin

Zuzana Stirská a Gospel time, koncert

Úterý 29.září

Zámek Valdštejnů, 10.00 – 17.00 hodin

Výstava aranžovaných květin

Prezentace litvínovských květinářství

Kostel sv. Michaela archanděla, 17.00 hodin

Mše svatá

Ke cti sv. Michaela archanděla patrona kostela a města

Galerie Radniční sklípek, 18.00 hodin

Tom Kůs – Vše troj + dvourozměry, vernisáž výstavy

Výstava potrvá do 4. listopadu

Sobota 3. října

Kostel sv. Michaela archanděla, 10.00 hodin

Ke cti sv. Michaela archanděla patrona kostela a města

Hlavní celebrant J.E. Mons, Josef Koukl, emeritní biskup litoměřický

Autor: Miroslava Huláková

26.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Stabilní stavební společnost, s dlouholetou tradicí na trhu, hledá kolegyni, kolegu na hlavní pracovní poměr. Administrativní práce, v centru města Mostu, v mladém, přátelském kolektivu s rodinnou atmosférou. Pravidelná školení a flexibilní odměňovací systém. HPP je na 1 rok, s možností prodloužení, na neurčito., , Pracovní náplň:, správa a evidence reklamací, zpracovávání a výhledávání VVŘ, evidence SOD a objednávek, komunikace s klienty, administrativní kompletace zakázek, práce v systému Helios - zaškolení, správa webu (doplňování novinek) a profilu na facebooku, firemní databáze kontaktů - správa, , Pracovní místo je vhodné i pro absolventy, zaškolíme., Hledáme zaměstnance, kteří se nebojí komunikovat, jsou iniciativní, zodpovědní a pracovití. Nutností je znalost práce na PC (outlook, MS office, web..), , Výběrové řízení se skládá ze tří kol:, 1. životopisy, 2. ústní pohovory, 3. praktické cvičení PC, , Termín přijímání životopisů:, 1. část do 2.3.2018, 2. část do 9.3.2018, , Termín pohovorů:, 1. část 7.3. - 9.3.2018, 2. část 14.3. - 19.3.2018, , Termín zkoušky PC - od 26.3.2018. Pracoviště: Hipos s.r.o, Jaroslava Průchy, č.p. 1682, 434 01 Most 1. Informace: Kateřina Hlinková, +420 604 112 122.

Výroba - Výroba Obsluha strojů25 000 Kč

Vrtači při stavebních činnostech VRTNÝ DĚLNÍK, VRTMISTR. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: VRTNÝ DĚLNÍK, VRTMISTR, - vykonávání technologického a pracovního postupu vrtné nebo regenerační soupravy pod vedením odpovědného pracovníka, - vykonávání základních úkonů při obsluze a údržbě vrtných souprav, - vykonávání dalších přidělených pracovních úkonů a úkolů, - výkon individuálních řemeslných prací (opravy přidělené techniky atp.) - dle platných oprávnění, - řízení motorových vozidel a jejich údržba - v rozsahu dle dosaženého oprávnění, - zvedání předmětů s hmotností nad 15 kg, - zodpovědnost za dodržování BOZP a všech činnosti se týkajících předpisů v souvislosti s osobami zúčastněnými na pracovním procesu i z vlastní činnosti, Požadavky na uchazeče: , - minimálně vyučení v oboru technického směru, - řidičský průkaz skupiny C, - zdravotní způsobilost, - ochota pracovat v turnusech, - spolehlivost, pečlivost, flexibilita, manuální zručnost, samostatné a aktivní jednání, Výhodou bude : , - svářečský či vazačský průkaz, Místo výkonu práce: , Základním pracovištěm je Litvínov/Most nebo naše provozovna v Tuchlovicích u Kladna, ale práce vykonáváme i na celém území ČR, výjimečně v zahraničí., Nabízíme: , - Práci na dobu určitou - 12 měsíců s možností přechodu do trvalého pracovního poměru, - Finanční ohodnocení odpovídající předchozím zkušenostem a pracovním výsledkům (nástupní mzda 90 Kč/hod + prémie), - Nástup dle dohody, možný ihned, - Ubytování na podnikové ubytovně v místě pracoviště po dohodě možné, - Po zapracování nabízíme zvýšení a rozšíření kvalifikace a možnost dalšího profesního růstu, - Prémie, 3 dny volna navíc, příspěvek na stravu, ubytování, HLÁSIT SE: Slavík Dalibor, tel.: 721 855 054, e-mail: slavik@vodnizdroje.cz, osobně po telefonické domluvě na adrese Tuchlovice, Dřevěnkov 575. Pracoviště: Vodní zdroje, a.s.-1, 434 01 Most 1. Informace: Dalibor Slavík, +420 721 855 054.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel25 470 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel /-kana 2. stupni základní školy. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme kvalifikovaného učitele - učitelku pro 2. stupeň ZŠ. Aprobace matematika - tělesná výchova.. Pracoviště: Základní škola s rozšířenou výukou jazyků a mateřská škola litvínov, podkrušnohorská 1589,okres most, Podkrušnohorská, č.p. 1589, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Kašková, +420 476 111 037.

Služby - Služby Švadlena9 300 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9300 kč, mzda max. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŠIČKA, VHODNÉI PRO OZP, Šička textilních výrobků, výborný kolektiv, ochota učit se, manuální zručnost., HLÁSIT SE: Taťána Kubecová tel.: 608 700 383 - pouze SMS, email: tanatex@tanatex.cz. Pracoviště: Tanatex s.r.o.-1, 434 01 Most 1. Informace: Taťána Kubecová, +420 608 700 383.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Žena jela zfetovaná a bez řidičáku, v autě bez technické vezla i dítě

Přivítání Davídka, prvního letošního Mostečánka. S rodiči je na snímku náměstkyně primátora Markéta Stará (vpravo)
6

Davídek přišel na svět 1. ledna. V Mostě přivítali prvního letošního občánka

Prásk golfákem! Amatéři se postavili do branky proti extraligovým profíkům

Litvínov /FOTOGALERIE/ - Další odvážlivci si na extraligovém ledě zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově vyzkoušeli jaké je řemeslo brankářů. Litvínovský trenér a bývalý brankář Zdeněk Orct nadšencům ukázal, jak se v gólmanské výstroji pohybovat po ledě a pak přišel nácvik přímo v brance, kde na amatérské lapače jezdili nájezdy extraligoví hráči Vervy.

Česko má další zlato. Vysloužil si ho v Koreji olympijský dům

/FOTOGALERIE/ Jedno zlato už česká výprava díky lyžařce a snowboardistce Ester Ledecké z Pchjongčchangu má. Česko se však dočkalo ještě dalšího prvenství. Tentokrát ovšem nikoli na sportovišti, ale mimo něj. Již tradičně v dějišti olympijských her otevírají své domy jednotlivé země. A výjimkou není ani Česká republika. Ta si za něj vysloužila od amerického listu The Boston Globe dokonce zlato.

Odešel František Kouda, skaut tělem i duší a velký vzor

Most - Bratr zesnul v sobotu ve věku 87 let. Pro mládež i dospělé představoval velkou inspiraci a morální autoritu.

Zářil na severu Čech, teď je hrdina Francouz hvězdou olympijskou

Litvínov, Ústí n. L. /FOTOGALERIE, ANKETA/ - "O úspěchu jsem snil, ale jako hrdina si nepřipadám," říká 27letý brankář, jenž na sebe upoutal pozornost v prvoligovém Ústí a v roce 2015 dovedl k historickému úspěchu Litvínov. Nyní ho chce celý svět, okouzlil i kluby slavné zámořské NHL.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT