Příběh v režii Antonína Klepáče je o starém promítači Antóniovi, který se ve snu vrací do éry němé grotesky.

António se při promítání své oblíbené grotesky zasní a náhle už ve snu není jen divákem. Chce se tedy stát klaunem, který rozdává radost, ale kolegové ho mezi sebe moc nechtějí. Spíše si z něj tropí legraci. On se zamiluje do klaunky - tanečnice… a víc už se dozvíte zítra v divadle…

V hudebně klaunské fantazii hraje sám režisér Antonín Klepáč – a to na činel, ale i Jitka Raková, Tereza Lišková, Ivana Alferiová, Petr Čulík, Pavel Zikmund, Tomáš Alferi a Zdeněk Turek.

Představení trvá asi 70 minut. Určeno je dětem od pěti let. „Je zajímavé tím, že v něm hraje 10 klaunů na různé nástroje, trombón, banjo, trubku a další. Ale jako správní klauni vůbec nemluví,“ prozradil sám režisér a umělecký šéf Antoním Klepáč.

Proč mají sloni dlouhé choboty?

Pohádka Slůně v režii Pavla Poláka je o zvědavosti, která se nakonec – na rozdíl od běžného života – vyplatila.

Loutková hra vznikla podle známého spisovatele Rudyarda Kiplinga (Kniha džunglí). Ten v povídce dětskou zvídavost „zasadil“ do zvířecího světa.
V africké džungli spokojeně žijí Opice, Pštros, Žirafa a Papoušek. Jejich klid však ruší tisíce otázek, které jim klade malé slůně. Nejvíce pátrá po tom, co jí krokodýl k večeři. Aby se dozvědělo pravdu, vydá se hledat krokodýla. Co vše na té dobrodružné pouti zažije, co se dozví? Na to odpoví nejen dětským návštěvníkům Divadla rozmanitostí sami herci i barevné loutky…

V pohádce uvidí návštěvníci Kamilu Čondlovou, Terezu Liškovou, Terezu Karáskovou, Petra Raka a Adama Šmejkala.

„Není to ale klasická loutková pohádka, i když i loutky – třeba papouška – zde máme. Zvířata tu hrají dospělí herci,“ vysvětlil umělecký šéf DR Antonín Klepáč.

Tato inscenace je určena dětem od tří let a trvá okolo 50 minut. Po přestávce bude následovat maškarní bál spojený s diskotékou.
Vstupenky si je možné rezervovat buď po internetu online na stránkách Divadla rozmanitostí (www.divadlo-rozmanitosti.cz), nebo na telefonním čísle 476 702 059.