V neděli 24. května se opět otevře brána korozluckého zámku a přivítá návštěvníky dalšího ročníku loutkového open air festivalu Živá zahrada 2015. Informoval o tom mostecký herec a moderátor Jiří Kraus, předseda občanského sdružení Divadlo na Labem.

„Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na loutková divadla, která zahrají v prostorách zámeckého parku. Přijedou soubory, které do Korozluk jezdí pravidelně jako třeba divadlo Divadlo Elf, ale i zcela nové. Poprvé se tu objeví Divadlo Na pětníku nebo úžasný Vojta Vrtek a jeho Kabinet létajících úžasností," uvedl Kraus.

Akce bude součástí tradičního zámeckého dětského dne. Proto nebudou chybět historické pouťové atrakce. Spolupořadatelem je i ZUŠ Moskevská z Mostu, která chystá oblíbené výtvarné dílny. „Doufáme, že počasí nám bude přát, a že přijde minimálně stejný počet návštěvníků jako loni. Bylo jich přes osm set," dodal Kraus.

Program na zámku začne v 10 hodin a končí v 17 hodin.

Hlavními organizátory celého dne jsou občanské sdružení Divadlo na Labem, Správa zámku Korozluky a ZUŠ Moskevská v Mostě. Akce probíhá pod záštitou mostecké senátorky Aleny Dernerové a finančně ji podpořilo hlavně město Most a společnost United Energy.

Program divadel na Živou zahradu 2015 / Zámek Korozluky/ 24. května

10.15 hodin
Kejklířské divadlo z Doudleb
„Velká cirkusová pohádka"

12.15
Divadlo Na pětníku
„Červená Karkulka"

14.00
Kejklíř Vojta Vrtek
„Kabinet létajících úžasností"

15.40
Divadlo Elf
„Peklo s Ježibabou"

Doprovodný program
Výtvarné a divadelní dílny, výstava děl dětí ze ZUŠ Moskevská v Mostě, ukázky lidových řemesel, stánkový prodej, historické pouťové atrakce, soutěže a hry pro děti.