„Atmosféra divadla byla opravdu natěšena na poslech krásné hudby," řekl Mosteckému deníku Petr Macek, který v úvodu druhé části přečetl pozdravný dopis hejtmana Ústeckého Oldřicha Bubeníčka a také poděkoval všem mecenášům a sponzorům tohoto hudebního dění v Mostě.

Celý večer byl tentokrát kolorován úvodním vystoupením legendy, kytarovým virtuózem Lubomírem Brabcem, na jehož interpretaci se těšila řada posluchačů. Nejprve jim zahrál sám známé melodie ze svého repertoáru a poté za doprovodu Festivalového orchestru zazněl Koncert D dur A. Vivaldiho pro sólovou kytaru a smyčce. Po přestávce zazněla tradiční vánoční hudba J. J. Ryby, který měl v letošním roce dvojí výročí. Českou mši vánoční zazpívali sopranistka Anna Klamo Janotová, altistka Stanislava Moravová, tenor Martin Slavík a basista Vladimír Jelen, dvorní sólista souboru Nálady a Festivalového orchestru.

Letos opět podali sólisté i sbory Clavis Cordium a Pražský mužský komorní sbor a Festivalový orchestr Petra Macka zasvěcený výkon, odpovídající „Rybovce", klenotu české vánoční hudby. Tento večer umocnilo i muzicírování varhaníka Přemysla Kšici, z pražského Chrámu svatého Mikuláše, a dvorního dirigenta a klavíristy Evy Urbanové Davida Švece z Opery ND Praha. Mezi přídavky patřily jako vždy slavná koleda Narodil se Kristus Pán a Tichá noc, kterou se sólisty zpívalo nadšené a hudbou doslova ovíněné publikum. „Bylo to příjemné a jako každý rok to mělo jedinečnou vánoční náladu," dodal Petr Macek. Na pódiu popřál posluchačům krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok a pozval je na příští koncert Klasika alias Romantika, který se uskuteční 18. ledna od 19 hodin v Městském divadle v Mostě.

Klasickou hudbu v Mostě podporují město Most, Ústecký kraj, Městské divadlo Most a řada sponzorů. „Všem za přízeň děkuji," uvedl Petr Macek.