V pátek probíhá od devíti do jedenácti hodin dopoledne zábavná akce na starém letišti v Mostě. Zde se mohou návštěvníci těšit na na ukázky práce Výzkumného ústavu, akrobatické prvky či ukázky modelů letadel.

Od 13 hodin se otevřou dveře litvínovské knihovny, kde se uskuteční již devátý ročník Zahradní slavnosti. Děti mohou zhlédnout ukázky výcviku policejních psů a hasičské techniky. Samozřejmě se bude i soutěžit.

Na sobotu si obrničtí připravili celodenní slavnost pro děti i jejich rodiče. „Sport, tanec, divadlo, soutěže pro kluky i holky, prostě každý si pro sebe jistě najde to nejlepší, co ho nejvíc baví,“ vypočítával starosta obce Stanislav Zaspal. Upřesnil, že v deset dopoledne bude zahájen fotbalový turnaj o pohár starosty pro kluky. Děvčata budou pro změnu soutěžit ve vybíjené. Od tří odpoledne začne v areálu TJ Sokol velká dětská diskotéka, jejíž součástí budou soutěže v tanci a zpěvu.

Od dopoledne je v sobotu na zámku Jezeří pro děti a jejich rodiče připraven bohatý program, jehož součástí jsou soutěže o ceny, divadelní představení, skákací žirafa, strašidelné sklepení, šermířská vystoupení a jiné atrakce.

Netradičně i v Podkrušno­horském technickém muzeu mohou děti oslavit svůj svátek. Vedle obvyklých soutěží je pro účastníky připravena střelba ze vzduchovky, lokomotiva s vlakem a drezína, které je svezou po kolejích přímo v areálu hornického skanzenu, motokáry, ukázky zásahové jednotky.

Od 15 hodin bude Benedikt patřit dětem. Oslavu jejich svátku zde připravil Dům dětí a mládeže Most a Centrum volného času Most. Děti si zde budou moci zasoutěžit u nejrůznějších dětských atrakcí, či projít pohádkovou stezkou.

Na neděli 1. června připravila dětský den obec Brandov a to na pohraničním přechodě. začátek akce ve 1š hodin. Děti se mohou pobavit také v Nové Vsi v Horách, kde je pro ně připravena například jízda na koních či předvádění leteckých modelů. Od 14 hodin se slaví také v litvínovském UNO a dětský domov v Mostě porádá od 14 hodin oslavu 30. výročí založení.

Nedělní odpoledne zpestří dětem také mostečtí strážníci, a to od 14 hodin na zahradě sídla městské policie. Na co se tam můžete těšit? " Strážníci předvedou ukázky své práce, připravené jsou hry, soutěže, taneční vystoupení a diskotéka, pro mlsné jazýčky a hladová bříška bude k dispozici stánek," zve zájemce Luboš Trojna, mluvčí městské policie.