Zámek Jezeří patří k nejzajímavějším památkám v České republice. Zahrnuje v sobě téměř vše, s čím se můžeme setkat na ostatních zámcích, ale zároveň se od nich, díky pohnutému osudu, zcela odlišuje. Má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období zmaru a zapomnění. V roce 1996 se stal průkopníkem neobvyklé prezentace – prezentace neopravené památky, kdy je návštěvník svědkem její postupné proměny.

Hrad z jezera (de Lacu), jinak i Eisenberg shlížel ze svahu Krušných hor již od 14. století, postupem času byl přestavěn na renesanční a nakonec barokní zámek, jak jej známe nyní. Tuto barokní podobu mu vtiskli Lobkowiczové, pro které se Jezeří stalo jedním z nejvýznamnějších reprezentativních sídel.

Návštěvníkům nabízí celkem tři prohlídkové okruhy. První jsou zámecké interiéry, což je základní okruh. Druhý okruh je s výhledem na důl ČSA. Nabízí jedinečný výhled z druhého patra jihovýchodního křídla do krajiny. Do třetího prohlídkového okruhu se návštěvníci mohou vydat bez průvodce a jsou v něm zahrnuty výstavní prostory a sklepy. Zámek má otevřeno od května do září denně, mimo pondělí. V současnosti je otevírací doba od 10 do 17 hodin.