V Nákupním centru Fontána v Teplicích v 1. patře je výstava Krása paličkované krajky. Krajkářky z Litvínova na ní představují a oživují téměř zapomenuté textilní řemeslo – umění paličkování. Výstava je přístupná zdarma do konce srpna a to každý den od 9 do 21 hodin.

Klub s patnácti krajkářkami je aktivitou Partnerského spolku Litvínov, který působí ve městě přes 25 let. Projekt na oživení zájmu o paličkování vznikl díky spolupráci Litvínova s partnerským městem Olbernhau.

Spolek dlouhodobě prezentuje, pořádá tematické výstavy i Paličkářské sympozium. „Snažíme se o prezentaci a navrácení textilních technik, které byly dříve vlastní lidem na obou stranách hranice, a věřím, že s podporou veřejnosti i města Litvínova se nám to bude dařit,“ uvedla ředitelka spolku Libuše Novotná Pokorná. Ručně paličkovaná krajka se v Krušnohoří začala prosazovat v 16. století, kdy nová výroba nabídla lidem obživu při útlumu těžby rud. Průkopnicí byla zámožná Barbara Uthmann, která založila v Annabergu první paličkářskou školu, zaměstnávala tisícovku žen a podnítila rozšíření řemesla také na českou stranu Krušnohoří. Po II. sv. válce zájem o ruční práci opadl, teď je paličkování opět populární.