Kostel Nanebevzetí Panny Marie, známý svým unikátním přesunem z roku 1975, zahajuje turistickou sezonu 2019. Letos se chtějí zaměstnanci kostela více soustředit na mládež.

„Hlavně na školáky a předškoláky,“ přiblížila záměr kastelánka Ludmila Klimplová. Proto zde až do konce května bude probíhat akce Namaluj svoji památku, která je určena hlavně dětem z mateřských škol.
Klimplová zdůraznila, že chce, aby malí návštěvníci více poznali tuto jedinečnou mosteckou stavbu.
„Většinou znají jenom panelák, kde bydlí, a když pak přijdou k nám do kostela, tak žasnou, co všechno je zde k vidění,“ doplnila Klimplová.

V kostele bude jednou ze stěžejních letošních akcí sezony srpnová Hradozámecká noc. Příchozí budou od 14 do 21 hodin provázet zaměstnanci v dobových kostýmech. Které osobnosti budou představovat, nechtěla kastelánka prozradit. „To bude překvapení,“ uzavřela Klimplová.

V průběhu sezony nebudou chybět oblíbené koncerty, prohlídka kostela s mnichem nebo vstup pro děti zdarma s odměnou pod názvem Jedničky na vysvědčení. Ve dnech 21. – 24. května zde proběhnou komentované prohlídky věže a krovů za zvýhodněné vstupné.