Litvínovský hudební klub Attic přivítá v pátek 5. dubna polovinu kdysi legendárního dua písničkářů bratří Nedvědů. S kapelou Tie Break přijede koncertovat František Nedvěd.

František Nedvěd patří mezi nejvýznamnější osobnosti české country, folku a trampské písně. Narodil se v roce 1947 v Praze. Vystupoval ve skupinách Brontosauři, která se původně nazývala Toronto, nebo Spirituál kvintet.

Potom se vydal na společně s bratrem Janem Nedvědem na sólovou dráhu a toto legendární duo vyprodávalo nejen sály nebo sportovní haly. Oba se stali protagonisty Koncertu století. Tak totiž bývá někdy označováno jejich legendární vystoupení na pražském Strahově 21. června 1996. Velký strahovský stadion do té doby dokázaly zaplnit svými fanoušky jen světové rockové hvězdy jako Rolling Stones či Pink Floyd.

Českým písničkářům Janu a Františku Nedvědovým se to také podařilo. Na jejich vystoupení přišlo přes 70 tisíc lidí, tedy třikrát více než třeba na světoznámou americkou kapelu Bon Jovi.

František Nedvěd nyní hraje se svou skupinou Tie Break, ve které hrají Petr Kocman – kytarista a zpěvák, jeho syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru, baskytarista Milan Plechatý a bubeník Jaroslav Petrásek.